Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Frekwencyjny rekord na Kolporter Arenie. W kolejnych meczach może być lepiej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Frekwencyjny rekord na Kolporter Arenie. W kolejnych meczach może być lepiej

25 kwietnia 2017 / Tekst

W minioną sobotę mecz Korony Kielce z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza na Kolporter Arenie obejrzało 11 999 kibiców. Była to największa frekwencja na kieleckim stadionie od ponad sześciu lat.

Ostatni raz więcej kibiców na stadion przyciągnęło spotkanie z Jagiellonią Białystok w sezonie 2010/11. Wówczas zremisowane 1:1 „żółto-czerwone” debry obejrzało 13 967 widzów.

Wszystkie dostępne bilety na spotkanie z Bruk-Betem Termaliką (liczba zgłoszona do organizacji imprez masowych przez Koronę to 11 999) rozeszły się z kilku względów. Po pierwsze ważna była ranga spotkania - „Żółto-czerwoni” walczyli o historyczny awans do grupy mistrzowskiej, po drugie liczył się powrót zorganizowanego dopingu i kibiców z „Młyna”, po trzecie spotkanie z klubem z Niecieczy nie było transmitowane w całości w telewizji.

Korona dzięki awansowi do grupy mistrzowskiej na Kolporter Arenie zmierzy się z atrakcyjnymi rywalami, więc można liczyć, że frekwencja w nadchodzących meczach będzie równie wysoka jak podczas starcia z Bruk-Betem Termalicą. 

- Wiadomo, że takie mecze jak te z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego - Jagiellonią Białystok czy aktualnym mistrzem Polski - Legią Warszawa oraz Wisłą Kraków przyciągają kibiców. Nie trzeba będzie ich zbytnio namawiać do kupna biletów, ale jak pokazało ostatnie spotkanie z Bruk-Betem Termalikę warto to robić. Z ekonomicznego punktu widzenia dla klubu jest bardzo korzystne kiedy trybuny są wypełnione i mamy nadzieje, że fani rozumieją, że kiedy kupują wejściówki to wspierają swoją drużynę - tłumaczy Paweł Jańczyk, rzecznik prasowy Korony Kielce.

Frekwencja w nadchodzących trzech  meczach może być większa niż wspomniane 11 999, ponieważ kielecki klub podjął już kroki mające na celu prostsze dopuszczenie do sprzedaży trybun za obiema bramkami, o ile spotkania będą cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna