Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Ekstraklasa przyjęła nowy model podziału rekordowych środków finansowych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Ekstraklasa przyjęła nowy model podziału rekordowych środków finansowych

Kielce / 19 kwietnia 2019 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. przyjęła ostateczny model podziału środków finansowych, który będzie obowiązywać od sezonu 2019/20. Kluby mogą liczyć na rekordowy zastrzyk gotówki z tytułu praw mediowych i marketingowych. Pula środków, które zostaną rozdysponowane między zespołami wyniesie minimum 225 milionów złotych. Najwięcej pieniędzy trafi do drużyn, które zajmą miejsca premiowane grą w europejskich pucharach.

– Kwota dla czołowych czterech klubów występujących w europejskich pucharach wzrośnie do 14% z całkowitej kwoty. W ramach podziału uwzględniono także zwiększone środki na szkolenie młodzieży w wysokości ponad 17 milionów złotych. Składa się na to 12 milionów dzielonych po równo dla wszystkich Klubów oraz dodatkowo ok 5,6 mln dofinansowania do systemu Pro-Junior System – czytamy w oficjalnym komunikacie na oficjalnej stronie Ekstraklasy.

– Wprowadzono wsparcie w wysokości 2,25 mln złotych dla drużyn, które spadną z Ekstraklasy do niższej klasy rozgrywkowej. Utrzymano opłatę solidarnościową dla pozostałych klubów z dolnej ósemki. W ramach tzw. „solidarity payment” przeznaczonych zostało na ten cel ponad milion złotych – napisano dalej.ZOSTAW KOMENTARZ