Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Dujszebajew nie, to może Zorman? Drugi trener PGE VIVE przejmie reprezentację Słowenii?

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Dujszebajew nie, to może Zorman? Drugi trener PGE VIVE przejmie reprezentację Słowenii?

Kielce / 02 grudnia 2019 / Tekst
fot. Anna Benicewicz-Miazga fot. Anna Benicewicz-Miazga

Uros Zorman, drugi trener PGE VIVE, jest jednym z kandydatów do przejęcia reprezentacji Słowenii. Tamtejsza federacja ogłosi nazwisko nowego szkoleniowca do połowy grudnia.

W poprzednim tygodniu z funkcji pierwszego trenera zwolniony został Veselin Vujović. Czy teraz tę rolę przejmie jego dotychczasowy asystent?

– To nie jest pytanie do mnie, tylko do związku – powiedział Uros Zorman, cytowany przez portal handballnews.pl. – Zawsze mówiłem, że taka praca to marzenie każdego trenera, który zaczyna swoją przygodę z tym zawodem – wyjaśniał dalej drugi trener PGE VIVE.

Co ciekawe, propozycję przejęcia kadry Słowenii otrzymał Tałant Dujszebajew. Szkoleniowiec PGE VIVE  jednak odmówił.

– W najbliższej przerwie będę chciał naładować akumulatory. Pojadę do Hiszpanii i Kirgistanu. Spędzę czas z najbliższymi. Mam ofertę, nie tylko taką, ale teraz chcę skupić się wyłącznie na pracy w Kielcach. W tym momencie nie rozważam zmiany swych najbliższych planów – tłumaczył Tałant Dujszebajew, który był gościem naszego radia w magazynie "Cały Ten Sport".

Jeśli Uros Zorman otrzyma ofertę przejęcia reprezentacji Słowenii, to spokojnie będzie mógł realizować się w nowej roli.

– Uros jest dla mnie jak syn, jeżeli przyjdzie do mnie i powie, że będzie pierwszym trenerem Słowenii, a u nas drugim już nie, to ja go zrozumiem. Ale zakładam też, że byłby pierwszym trenerem Słowenii i drugim w PGE VIVE. Nie widzę tu problemu – przyznał Bertus Servaas, prezes PGE VIVE, cytowany przez handballnews.pl.

Słowenia będzie jednym z grupowych rywali Polski podczas styczniowych mistrzostw Europy. "Biało-czerwoni" zagrają również ze Szwecją i Szwajcarią.

ZOSTAW KOMENTARZ