Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Diaw o krok od opuszczenia Korony. Kielczanie czekają na potwierdzenie z Francji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Diaw o krok od opuszczenia Korony. Kielczanie czekają na potwierdzenie z Francji

Kielce / 11 stycznia 2019 / Tekst
fot. Mateusz Kępiński fot. Mateusz Kępiński

Poznaliśmy kadrę Korony Kielce na dwutygodniowy obóz w Turcji. Na liście nie ma Djibrila Diawa. Senegalczyk na 99 procent pożegna się z "żółto-czerwonym" klubem. 

O odejściu utalentowanego stopera mówiło się od kilku dni. 25-latkiem poważnie zainteresowała się jedna z drużyn francuskiej Ligue 1. Korona chciała zatrzymać defensora na dłużej, ale ten nie podjął negocjacji nowego kontraktu. 

"Żółto-czerwony" klub sprzeda więc Senegalczyka, ale z racji wygasającej umowy musi zejść mocno z ceny. Jak udało nam się ustalić obecnie dopinane są ostatnie, formalne kwestie transferu – Korona czeka na zaakceptowanie zaproponowanej kwoty transakcji. Jeśli zespół z Ligue 1 nie przystanie na tę propozycję, to stoper najprawdopodobniej zostanie włączony do kadry na obóz.

Djibril Diaw do Korony trafił zimą 2016 roku. Podczas trzyletniego pobytu w stolicy Świętokrzyskiego wystąpił w 68 meczach ekstraklasy. W ostatniej rundzie, jako jedyny zawodnik „żółto-czerwonych” zagrał we wszystkich 20. kolejkach. Jesienią jego dobrą formą dostrzegł selekcjoner reprezentacji Senegalu – Aliou Cisse, który powołał go do na dwumecz z Sudanem. Stoper na swój debiut w seniorskiej kadrze „Lwów Terangi” musi jeszcze poczekać.

Gino Lettieri do Turcji zabierze 28 zawodników. W tym gronie znalazło się czterech juniorów "żółto-czerwonych": bramkarz Jakub Dutka, obrońca Łukasz Bujak oraz pomocnicy Wiktor Długosz i Oskar Sewerzyński. 

Korona na obóz do Turcji uda się w sobotę. Podopieczni Gino Lettieriego przez pierwsze pięć dni będą przebywać w Side, następnie przeniosą się do oddalonego o czterdzieści kilometrów Belek. Kielczanie na obczyźnie rozegrają trzy mecze sparingowe: z 9. drużyną ligi rumuńskiej – CSM Poli Iasi (15 stycznia), liderem ligi węgierskiej – Ferencvarosem (20 stycznia) i trzecią drużyną czeskiej ekstraklasy –  Banikiem Ostrawa (24 stycznia).  

Kadra na obóz przygotowawczy w Turcji:

Bramkarze: Jakub Dutka, Michał Miśkiewicz, Jakub Osobiński, Paweł Sokół.

Obrońcy: Łukasz Bujak, Michael Gardawski, Ken Kallaste, Kornel Kordas, Łukasz Kosakiewicz, Adnan Kovacević, Piotr Malarczyk, Ivan Marquez, Bartosz Rymaniak.

Pomocnicy: Wato Arweładze, Felicio Brown Forbes, Marcin Cebula, Wiktor Długosz, Ognjen Gnjatić, Zlatko Janjić, Ivan Jukić, Oliver Petrak, Matej Pućko, Oskar Sewerzyński, Oktawian Skrzecz, Jakub Żubrowski.

Napastnicy: Maciej Firlej, Maciej Górski, Elia Soriano.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna