Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Dafi Społem na trudnym terenie chce powalczyć o pierwsze wyjazdowe punkty

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Dafi Społem na trudnym terenie chce powalczyć o pierwsze wyjazdowe punkty

Kielce / 13 stycznia 2018 / Tekst
fot. Dafi Społem Kielce fot. Dafi Społem Kielce

Siatkarze Dafi Społem mimo ostatniego rewelacyjnego zwycięstwa nad Asseco Resovią Rzeszów wciąż zamykają tabelę PlusLigi. Kielczanie o poprawienie swojego dorobku punktowego w niedzielę na wyjeździe zagrają z siódmym z Indykpolem AZS-em Olszyn.

Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur w trwających rozgrywkach pokazuje dobrą siatkówkę i ciągle walczy o awans do pierwszej „szóstki”, która po fazie zasadniczej będzie walczyć o mistrzostwo Polski.

- Przed nami kolejny, bardzo trudny przeciwnik. Indykpol w ostatniej kolejce zdecydowanie pokonał na wyjeździe rewelację tegorocznych rozgrywek - Espadon Szczecin. Jest to bardzo groźna drużyna i musimy zagrać na sto procent naszych możliwości, żeby myśleć o zdobyczy punktowej - mówił trener kieleckiej drużyny, Dariusz Daszkiewicz.

Kielczanie w tym sezonie na wyjeździe nie zdobyli żadnego punktu. Ich łupem w hali przeciwnika padł tylko jeden set w przedwigilijnym starciu w Zawierciu. W Olsztynie o poprawienie tej nienajlepszej statystyki będzie bardzo trudno.

- Rywale mają bardzo dobrych zawodników na każdej pozycji, grają świetnie zagrywką. Znalezienie, rozpisanie słabszych punktów przeciwnika jest bardzo ważne, natomiast dziewięćdziesiąt dziewięć procent to własna gra i nad tym skupiamy się przez cały tydzień. Ciężko znaleźć słabsze punkty w drużynie z Olsztyna, dlatego musimy zwrócić uwagę na swoją grę. Chcemy jechać, zagrać dobry mecz i walczyć o każdy punkt. Musimy szukać zdobyczy punktowych w każdym spotkaniu - uzupełniał Daszkiewicz.

Niedzielny mecz Indykpol AZS Olsztyn - Dafi Społem Kielce rozpocznie się o godz. 15.00. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna