Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

SPORT

Co z poniedziałkowym Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy Korony?

niedziela, 15 marca 2020 20:22 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

W najbliższy poniedziałek na Suzuki Arenie ma dojść do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Korony Kielce. Wobec obecnej sytuacji, związanej z pandemią koronawirusa, bardzo możliwe, że zostanie ono przełożone na inny termin.  

Spotkanie zaplanowano na godz. 16. Na razie ma odbyć się zgodnie z planem. Jak udało nam się ustalić, ewentualna decyzja o zmianie tego terminu zapadnie dopiero w poniedziałkowy poranek.  

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, do Polski nie przyjedzie nikt z rodziny Hundsdörferów. Przypomnijmy: od niedzieli wstrzymane zostały międzynarodowe połączenia lotnicze, dodatkowo granic naszego państwa drogą lądową nie mogą przekraczać cudzoziemcy (poza wyjątkami). Interesy większościowych właścicieli może jednak reprezentować ich polski pełnomocnik.

Jak informowaliśmy w miniony wtorek, najbliższe spotkanie może okazać się bardzo ważne dla przyszłości kieleckiego klubu. Do tego momentu miało rozstrzygnąć się czy niemieckim właścicielom uda się sprzedać część swoich udziałów zainteresowanemu inwestorowi z Polski.

Pomyślność prowadzonych negocjacji może mieć kluczowy wpływ na decyzję o dokapitalizowaniu spółki kwotą 5,1 mln złotych. Stosowna uchwała w tej sprawie nie została podjęta na pięciu poprzednich Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy. Jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację, która również paraliżuje świat sportu, trudno oczekiwać, aby teraz zapadły jakieś decyzje. O ile w ogóle dojdzie do spotkania na Suzuki Arenie. 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO