Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Ciekawy plan przygotowań PGE VIVE. Będą hitowe sparingi

czwartek, 16 lipca 2020 12:05 / Autor: Damian Wysocki
fot. Anna Benicewicz-Miazga
Damian Wysocki

Poznaliśmy szczegółowy plan przygotowań PGE Kielce do nowego sezonu. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa rozegrają aż osiem sparingów, chociaż wyjazdy zagraniczne są uzależnione od sytuacji epidemicznej w Europie.

Mistrzowie Polski na pierwszym treningu stawią się 23 lipca. Wcześniej przejdą testy medyczne.

Po dwóch tygodniach intensywnej pracy czeka ich pierwszy sparing. W sobotę, 8 sierpnia, zmierzą się w Hali Legionów z Energą MKS-em Kalisz. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, ale klub przeprowadzi z niego transmisję na Facebooku.

Tydzień później podopieczni Tałanta Dujszebajewa wezmą udział w Memoriale Antoniego Weryńskiego w Mielcu, gdzie rozegrają trzy mecze. W turnieju, który będzie odbywał się systemem pucharowym, wezmą jeszcze udział: miejscowa Stal, Orlen Wisła Płock, NMC Górnik Zabrze, Azoty Puławy, Zagłębie Lubin, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski i Tatran Preszów.

Następnie zespół wyruszy na Bałkany, gdzie rozegra trzy spotkania: z Celje Pivovarną Lasko (19 sierpnia), PPD Zagrzeb (20 sierpnia) i Telekomem Veszprem (21 sierpnia).

To nie jedyne zagraniczne sparingi mistrza Polski. 29 i 30 sierpnia weźmie on udział w towarzyskim turnieju, którego gospodarzem będzie Fuchse Berlin. W stolicy Niemiec zagra również SC DHfK Lipsk.

Tydzień później ruszy nowy sezon PGNiG Superligi. PGE Kielce w inauguracyjnej kolejce podejmie Torurs Wybrzeże Gdańsk.

W trakcie przygotowań zawodnicy przejdą testy na COVID-19. Zespół zostanie przebadany ponownie tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

PLAN PRZYGOTOWAŃ DRUŻYNY PGE KIELCE DO SEZONU 2020/21:

23 lipca – testy medyczne i pierwszy trening

8 sierpnia – sparing z Energą MKS Kalisz w Hali Legionów

13-14 sierpnia – Memoriał Antoniego Weryńskiego w Mielcu (PGE Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty-Puławy, NMC Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, Piotrkowianin Piotrków Tryb., Stal Mielec, Tatran Preszów)

19 sierpnia – sparing z RK Celje Pivovarną Lasko

20 sierpnia – sparing z HC PPD Zagrzeb

21 sierpnia – sparing z Telekomem Veszprem

29 sierpnia – sparing z Fuchse Berlin,

30 sierpnia – sparing z SC DHfK Leipzig

5/6 września – start PGNiG Superligi

16/17 września – start Ligi Mistrzów

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO