STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Chrapkowski bohaterem ostatniej akcji. Polska pokonała Rumunię

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

SPORT KIELCE

Chrapkowski bohaterem ostatniej akcji. Polska pokonała Rumunię

Gdańsk / 18 czerwca 2017 / Tekst
fot. Anna Benicewicz-Miazga (vtkielce.pl) fot. Anna Benicewicz-Miazga (vtkielce.pl)

Zwycięstwem z eliminacjami do mistrzostw Europy 2018 pożegnali się szczypiorniści reprezentacji Polski. „Biało-czerwoni” w meczu zamykającym kwalifikacje pokonali w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie 32:31 Rumunię. Podopieczni Piotra Przybeckiego od początku grali bardzo dobrze i na przerwę schodzili przy sześciobramkowym prowadzeniu - 19:13. W drugiej części inicjatywę przejęli goście, którzy w końcówce doprowadzili do wyrównania. Kilkanaście sekund przed końcem na tablicy widniał wynik po 31. W ostatniej akcji zwycięstwo Polakom zapewnił rozgrywający Vive Tauronu - Piotr Chrapkowski.

„Chrapek”, dla którego był to ostatni mecz w kadrze jako zawodnika Vive rzucił w sumie dwie bramki. Rozgrywający od 1 lipca będzie reprezentował barwy niemieckiego Magdeburga. W spotkaniu z Rumunami zagrał również kołowy kieleckiego klubu - Patryk Walczak. Najskuteczniejszym zawodnikiem w polskiej kadrze był Arkadiusz Moryto, który zanotował dziesięć trafień. 

Zwycięstwo nad Rumunią nie zmieniło układu tabeli i Polacy eliminacje do EURO zakończyli na ostatnim, czwartym miejscu. Awans na turniej, który w styczniu 2018 roku zostanie rozegrany w Chorwacji wywalczyły Serbia i Białoruś.

 Polska - Rumunia 32:31 (19:13)

Polska: Morawski, Kornecki - Krajewski 2, Sićko, Walczak, Łangowski 4, Genda, Czuwara 2, Szpera, Syprzak 3, Potoczny 1, Moryto 10, Kondriatiuk, Bąk, Przybylski 8, Chrapkowski 1.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna