Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Chorwacja nie dała szans Serbii. Sześć bramek Strleka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Chorwacja nie dała szans Serbii. Sześć bramek Strleka

Split / 12 stycznia 2018 / Tekst
fot. France Handball fot. France Handball

W Chorwacji rozpoczęły się trzynaste mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. W oficjalnym meczu otwarcia gospodarze turnieju pokonali 32:22 Serbię. Na parkiecie hali w Splicie zagrało trzech zawodników PGE VIVE oraz dwóch graczy, który do kieleckiego klubu trafią latem.

Dobre spotkanie po stronie gospodarzy zanotował Manuel Strlek, który rzucił sześć bramek, notując przy tym 75-procentową skuteczność. Skrzydłowy mistrzów Polski obok Luki Stepancicia był najskuteczniejszym graczem swojej reprezentacji.

Marko Mamić na boisku spędził zaledwie pięć i pół minuty, notując zerowy zapis.

W barwach Serbii ponad półgodziny na parkiecie spędził Darko Djukić. Skrzydłowy "żółto-biało-niebieskich" nie oddał żadnego rzutu.

W meczu zagrało również dwóch graczy, którzy do PGE VIVE trafią latem. Po stronie Chorwatów dwadzieścia minut na parkiecie spędził Luka Cindrić. Rozgrywający w tym czasie rzucił cztery bramki (100 proc. skuteczności) oraz zaliczył dwie asysty. Nienajlepszy zapis zanotował bramkarz Serbii - Vladimir Cupara, który odbił tylko cztery piłki, co dało mu trzynastoprocentową skuteczność.ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna