Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Chojnacka zatrzymała Koronę Handball. "Nie można wygrać meczu robiąc gwiazdę z bramkarki"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Chojnacka zatrzymała Koronę Handball. "Nie można wygrać meczu robiąc gwiazdę z bramkarki"

Chorzów / 09 marca 2019 / Tekst
fot. Paweł Jańczyk fot. Paweł Jańczyk

Trwa wyjazdowa niemoc Korony Handball. Kieleckie szczypiornistki w spotkaniu 21. kolejki PGNiG Superligi przegrały w Chorzowie z miejscowym KPR-em Ruchem 22:25 (11:13). Dla podopiecznych Pawła Tetelewskiego była to dziewiąta porażka z rzędu w delegacji. Bohaterką "Niebieskich" została Patrycja Chojnacka, była bramkarka Korony.

–  Źle weszliśmy w mecz. Musieliśmy gonić wynik. Początek spotkania to duża nieskuteczność z naszej strony, nie wykorzystywaliśmy prostych sytuacji. Zespół z Chorzowa odskoczył na kilka bramek, co trzeba było mozolnie odrabiać. W drugiej połowie wyszliśmy na jednobramkowe prowadzenie. Dziewczyny w końcówce niepotrzebnie wymyślały różne sytuacje, jeśli coś było ustawione i wychodziło. Jeden ofens, błąd podania – poszły dwie kontry i wynik się odwrócił. Zawodniczki pokazały charakter i walkę, ale w końcówce zabrakło chłodnej głowy – oceniał pojedynek trener Korony Handball, Paweł Tetelewski.

– Zrobiłyśmy z bramkarki Ruchu gwiazdę. Nie da się wygrać meczu, kiedy oddajemy rzuty prosto w nią. Znamy Patrycję, bo długo z nią trenowałyśmy. Zawiodła skuteczność – mówiła po meczu skrzydłowa kieleckiej drużyny, Wiktoria Gliwińska.

Korona Handball w sobotę w hali przy ulicy Krakowskiej zakończy fazę zasadniczą PGNiG Superligi. Kielczanki podejmą prowadzące w tabeli Metraco Zagłębie Lubin (godz. 18.00).  

Ruch Chorzów Korona Handball Kielce 25:22 (13:11)

Korona Handball: Orowicz, Hibner – Gliwińska 5, D. Więckowska 3, Czekala 1, Syncerz 6, Homonicka, Charzyńska 2, Parandii 2, Zimnicka 1, Skowrońska 2, Mochocka, Piwowarczyk.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna