Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Cetnarski podpisał kontrakt z Koroną

wtorek, 11 sierpnia 2020 10:23 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Mateusz Cetnarski został nowym zawodnikiem Korony Kielce. Doświadczony środkowy pomocnik podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

32-latek trenował z "żółto-czerwonymi" niemal od początku letniego okresu przygotowawczego. Zagrał również w sparingach z Rakowem Częstochowa i ŁKS-em.

Środkowy pomocnik jest doskonale znany polskim kibicom. W ekstraklasie rozegrał 236 meczów, reprezentując barwy m.in. GKS Bełchatów, Śląska Wrocław, czy Cracovii. Ostatnie kilka miesięcy spędził w łotewskim FK Tukums 2000, gdzie zaliczył 10 spotkań. W rundzie „jesiennej” poprzedniego sezonu grał w Stomilu Olsztyn.

– W Kielcach grało mi się zawsze dobrze. Odkąd pamiętam podobał mi się klimat, który potrafili stworzyć kibice Korony. Z meczów przeciwko kieleckiej drużynie też mam miłe wspomnienia, bo kilka goli Koronie udało mi się strzelić – mówi nowy zawodnik "żółto-czerwonych", cytowany przez stronę internetową klubu.

– O piłkarskich umiejętnościach Mateusza wszyscy doskonale wiedzą. Dla naszej drużyny bezcenne będzie również jego doświadczenie i charakter w szatni. Wierzę, że nasza młodzież wiele się przy nim nauczy. Cieszę się, że taki zawodnik wzmacnia zespół – tłumaczy trener Maciej Bartoszek.

Mateusz Cetnarski jest trzecim piłkarzem, który podpisał kontrakt z Koroną. Wcześniej do "żółto-czerwonych" dołączyli środkowy obrońca Przemysław Szarek i ofensywny środkowy pomocnik Paweł Łysiak. Jeszcze we wtorek podpis pod swoją umową powinien złożyć uniwersalny skrzydłowy Jacek Podgórski. Być może zrobi to również Rafał Grzelak. 

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO