Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Cenne zwycięstwo Korony Handball

SPORT KIELCE

Cenne zwycięstwo Korony Handball

Kielce / 24 lutego 2018 / Tekst

Szczypiornistki Korony Handball w meczu 20. kolejki PGNiG Superligi pokonały przed własną publicznością Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:28. Sobotnie spotkanie przyniosło sporo emocji. Kielczanki na przerwę schodziły przy trzybramkowym prowadzeniu 13:10, a na początku drugiej połowy ich przewaga wzrosła nawet do sześciu trafień. Podopieczne Tomasza Popowicza na kwadrans przed końcem zanotowały jednak przestój, który przyjezdnym, na siedem minut przed ostatnią syreną, pozwolił na doprowadzenie do remisu po 27. Szczypiornistki Korony zdołały jednak wytrzymać presję i w decydującym momencie odskoczyły od rywala na dwa trafienia i do swojego konta dopisały cenne punkty. Najwięcej bramek dla kieleckiej drużyny - trzynaście, zdobyła Dominika Więckowska. Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Katarzynę Homonicką.

Korona Handball - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:28 (13:10)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka -  Kędzior 2, Gliwińska 2, Więckowska 13, Czekala 1, Homonicka 5, Syncerz 1, Dos Santos 1, Zimnicka 3, Skowrońska 2, Radzikowska.

Korona po zwycięstwie nad Piotrcovią awansowała na przedostatnie, jedenaste miejsce w tabeli. Kielczanki w następnej kolejce na wyjeździe zmierzą się z KPR-em Ruchem Chorzów. To spotkanie odbędzie się w niedzielę, 4 marca o godz. 17.00.