Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Boniek: Brawo Korona, sprawdzimy czy nie nastąpiło naruszenie ze strony pośrednika

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Boniek: Brawo Korona, sprawdzimy czy nie nastąpiło naruszenie ze strony pośrednika

Kielce / 11 lutego 2019 / Tekst

Korona Kielce swoim poniedziałkowym oświadczeniem w sprawie sytuacji kontraktowej Oskara Sewerzyńskiego wzbudziła dyskusję w środowisku piłkarskim. Głos w całej spawie zabrał również prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. – Brawo Korona, jutro [red. we wtorek] sprawdzimy czy nie nastąpiło naruszenie ze strony pośrednika – napisał sternik PZPN-u na swoim Twitterze.

Przypomnijmy, kilka dni temu Korona złożyła Oskarowi Sewerzyńskiemu propozycję pierwszego profesjonalnego kontraktu, ale została ona odrzucona. Grzegorz Rasiak, który reprezentuje interesy młodego piłkarza przedstawił swoje warunku, ale są one  nie do zaakceptowania przez "żółto-czerwony" klub.

Korona w swoim obszernym i rzeczowym oświadczeniu zwraca uwagę, że menadżer zawodnika nie przestrzega związkowych przepisów w sprawie wynagradzania pośredników reprezentujących piłkarzy niepełnoletnich.

Menadżer Sewerzyńskiego w przedstawionej przez niego propozycji, w dniu 18. urodzin zawodnika miałby otrzymać od klubu 30.000 zł oraz dodatkowe 10.000 zł w momencie rozegrania przez zawodnika 15 meczów w Lotto Ekstraklasie. Zdaniem Korony jest to sprzeczne z Uchwałą nr III/42 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie współpracy z pośrednikami transakcyjnymi.

PEŁNĄ TREŚĆ OŚWIADCZENIA MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ

ZOSTAW KOMENTARZ