Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Bis: musimy zmniejszyć liczbę strat

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Bis: musimy zmniejszyć liczbę strat

Kielce / 01 marca 2019 / Tekst
fot. Anna Benicewicz-Miazga fot. Anna Benicewicz-Miazga

– Ich ostatnie wyniki robią wrażenie. Każda drużyna w naszej grupie prezentuje wysoki poziom, a oni idą jak burza. To jeszcze bardziej podnosi respekt, który każdy ma do tego klubu – mówi przed sobotnim meczem z Telekomem Veszprem, Bartłomiej Bis, obrotowy PGE VIVE Kielce.  

Wicemistrzowie Węgier po słabszym początku rozgrywek spisują się bardzo dobrze. Podopieczni Davida Davisa, który w październiku zmienił na stanowisku Ljubomira Vranjesa, wygrali sześć meczów z rzędu i przesunęli się na drugie miejsce w tabeli. Wyprzedzić może ich tylko Vardar Skopje.

– Nie chcę wypowiadać się źle na temat poprzedniego trenera, ale myślę, że fakt, że przyszła osoba z inną koncepcją, sprawił, że grają inaczej. Taki świeży powiew pozytywnie wpłynął na całą ekipę. To ich zmotywowało i poszli zdecydowanie do góry – wyjaśnia Bis.

Kielczanie do spotkania w Hali Legionów przystępują po dwóch jednobramkowych porażkach z Montpellier i Rhein-Neckar Loewen.

– Podstawą do osiągnięcia korzystnego wyniku będzie postawienie mocnej obrony, z której będzie można wyprowadzać kontrataki. Musimy też zmniejszyć liczbę strat, bo to było naszym mankamentem w ostatnich spotkaniach. Straciliśmy zbyt łatwych piłek, które napędzały przeciwników – tłumaczy wychowanek kieleckiego klubu.  

– Gramy jednak u siebie. Nasi kibice robią fantastyczną atmosferę i są ósmym zawodnikiem. To będzie nasz atut i mamy nadzieję, że go wykorzystamy – dodaje na koniec Bis.

Sobotni mecz w Hali Legionów rozpocznie się o godz. 17.30 i będzie w całości transmitowany na naszej antenie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna