Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

SPORT

Bartoszek ściągnął z Chojniczanki byłego podopiecznego

wtorek, 11 sierpnia 2020 13:29 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Kadra Korony Kielce wzbogaciła się o uniwersalnego skrzydłowego. Dwuletni kontrakt z tegorocznym spadkowiczem z ekstraklasy podpisał Jacek Podgórski, który w ostatnich sezonach był związany z Chojniczanką Chojnice.

Prawy obrońca, który może grać również na boku pomocy, wystąpił w sobotnim sparingu Korony z ŁKS-em w Woli Chorzelowskiej. W samej końcówce ustalił wynik spotkania na 4:2.

W poprzednim sezonie zagrał w 14 meczach Fortuna I Ligi. Do tej pory w swojej przygodzie z piłką zaliczył 80 spotkań na tym poziomie. Zdobył w nich pięć bramek i zaliczył pięć asyst.

– Przejście do Korony traktuję jako ważny krok w mojej karierze. Po tylu latach spędzonych w Chojnicach, pora pójść dalej. Wiem, że oczekiwania kibiców w Kielcach są duże, ale mam nadzieję, że nie zawiodę zaufania, którym mnie obdarzono – mówi Jacek Podgórski. 

Piłkarza doskonale zna Maciej Bartoszek. Podczas jego pracy w Chojnicach nominalny prawy obrońca był zawodnikiem podstawowego składu.

– Jest bardzo dynamiczny, potrafi wygrywać pojedynki jeden na jeden, z dobrym dośrodkowaniem. Jestem bardzo zadowolony, że znów będę miał okazję pracować z Jackiem – wyjaśnia Maciej Bartoszek.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO