Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Bartoszek 2022. Trener przedłużył kontrakt z Koroną

wtorek, 11 sierpnia 2020 19:22 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

– Zdecydowałem, że zostaję. Chcę pomóc w odbudowie drużyny – powiedział na początku przygotowań do nowego sezonu Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce. Kilka dni później złożył podpis pod nową, dwuletnią umową z „żółto-czerwonym” klubem.

Zwrot podatków

Kontrakt 43-letniego szkoleniowca wygasł z końcem lipca. Z powodu ostatnich perturbacji wokół klubu, nie mógł zostać przedłużony wcześniej.

Maciej Bartoszek wrócił do Korony w marcu tego roku. Podjął się trudnej misji ratowania bytu drużyny w PKO Ekstraklasie. Ta zakończyła się niepowodzeniem.

Wcześniej pracował w kieleckim klubie przez większą część sezonu 2016/17. „Żółto-czerwoni” wyrównali wówczas swój najlepszy wynik w historii, zajmując piąte miejsce. Nowi niemieccy właściciele postanowili jednak dokonać zmiany na ławce trenerskiej, powierzając odpowiedzialność za wyniki Gino Lettieriemu.  

Teraz Maciej Bartoszek podjął się kolejnego wyzwania, jakim będzie zbudowanie zespołu, który włączy się do walki o awans do piłkarskiej elity.

–  Życzyłbym sobie i Koronie, aby powrót do ekstraklasy zajął dwa lata. Ale to optymistyczny scenariusz. Ten rok potrzebny jest na to, aby się otrząsnąć po tym, co się stało. Trzeba od nowa zbudować drużynę – powiedział Maciej Bartoszek w programie „Stan Futbolu”.

Sztab szkoleniowy 43-letniego trenera nie ulegnie zmianie. Jego asystentem pozostanie Kamil Kuzera, za przygotowanie fizyczne będzie odpowiadał Michał Dutkiewicz, a za treningi z bramkarzami Mirosław Dreszer. 

Nowy numer!
35/2020 35/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO