STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»[AUDIO] Egipcjanin blisko Korony

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

SPORT KIELCE

[AUDIO] Egipcjanin blisko Korony

Kielce / 11 stycznia 2017 / Tekst
fot. Korona Kielce fot. Korona Kielce

Piłkarze Korony Kielce w środę wyjechali do Grodziska Wielkopolskiego na pierwsze zgrupowanie w przerwie zimowej. W 28 - osobowej kadrze na obóz znalazło się czterech testowanych zawodników: napastnik Michał Smolarczyk, pomocnik Michał Suchanek, słoweński bramkarz Darko Brljak oraz egipski napastnik Mohamed Essam. Najbliżej podpisania kontraktu z "żółto-czerwonym" klubem jest ostatni z nich.

- Jeżeli mówimy o Essamie to są już dogrywane szczegóły. Trudno mówić tu o testach, bo jego ściągnięcie  było przemyślaną decyzją. Myślę, że on może się bardzo ciekawie zaprezentować przed kielecką publicznością i to już niedługo. Jest to zawodnik obdarzony sporymi umiejętnościami i w preferowanym przez nas systemie gry jest w stanie poradzić sobie na każdej ofensywnej pozycji - powiedział przed wyjazdem do Grodziska Wielkopolskiego Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce.

Mohamed Essam w Polsce pojawił się już w 2013 roku, kiedy trafił do rezerw Legii Warszawa. Nie zdołał się jednak przebić do pierwszej drużyny ze stolicy i po pół roku wrócił do Egiptu. Drugą próbę gry na polskich boiskach podjął na początku 2016 roku, kiedy związał się z drugoligowym Nadwiślanem Góra (13 występów - 4 bramki). Od tego sezonu gra natomiast w drugoligowej Stali Stalowa Wola (10 meczów - 3 bramki).

Maciej Bartoszek potwierdził również, że Korona nie zrezygnowała z próby skrócenia wypożyczenia Bartosza Kwietnia do Chrobrego Głogów. Być może 22 - letni środkowy obrońca dojedzie na zgrupowanie „żółto-czerwonego” klubu już w czwartek.

Według informacji, do których dotarł "Przegląd Sportowy" Kwiecień z Koroną ma podpisać nowy kontrakt. Ten obecny wygasa 30 czerwca. 

MACIEJ BARTOSZEK PRZED WYJAZDEM NA OBÓZ:

O pozyskaniu Jakuba Żubrowskiego i Jakuba Mrozika:

O egipskim napatniku:

O Darko Brljaku:

O sytuacji Bartosza Kwietnia:

O profilu zawodników, którzy dołączają do Korony:

O zawodnikach wystawionych na listę transferową, którzy pojechali na obóz:

AUDIO: Korona TV 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna