Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Arcyważny turniej reprezentacji Polski

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Arcyważny turniej reprezentacji Polski

Portugalia / 12 stycznia 2018 / Tekst
fot. France Handball/ materiały prasowe fot. France Handball/ materiały prasowe

Szczypiorniści reprezentacji Polski dzisiaj rozpoczynają zmagania w turnieju prekwalfikacyjnym do mistrzostw świata w Portugalii. „Biało-czerwoni” w pierwszym spotkaniu o 18.15 zmierzą się z Kosowem.

W sobotę podopieczni Piotra Przybeckiego zagrają z Cyprem (godz. 21:30), a w niedzielę w meczu, który zapewne  rozstrzygnie  o pierwszym miejscu ich rywalem będzie Portugalia (godz. 19:00).

Awans do właściwych kwalifikacji mundialu, który w styczniu 2019 roku zostanie rozegrany w halach Danii i Niemiec wywalczy tylko zwycięzca turnieju.

W kadrze na trzy mecze w Portugalii znajduje się bramkarz PGE VIVE Kielce - Sławomir Szmal. 39-latek, który pełni również funkcję trenera golkiperów w reprezentacji zapowiedział, że między słupkami pojawi się „jeśli nadejdzie potrzeba”. Na Półwyspie Iberyjskim w większym wymiarze czasowym zagrają zatem Piotr Wyszomirski i Adam Morawski.

Obok Szmala na turnieju zobaczymy dwóch zawodników PGE VIVE, którzy obecnie przebywają na wypożyczenia w innych klubach: Pawła Paczkowskiego (Motor Zaporoże) i Patryka Walczaka (Massy Essonne HB). Mocnym punktem reprezentacji Polski powinien być Arkadiusz Moryto, który barw kieleckiego klubu będzie bronił od przyszłego sezonu.  ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna