Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»„Akademicy” rozpoczęli przygotowania do debiutu w pierwszej lidze

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

SPORT KIELCE

„Akademicy” rozpoczęli przygotowania do debiutu w pierwszej lidze

Kielce / 13 sierpnia 2019 / Tekst
fot. AZS UJK Kielce fot. AZS UJK Kielce

Szczypiorniści AZS-u UJK Kielce rozpoczęli przygotowania nowego sezonu. Podopieczni Tomasza Błaszkiewicza są absolutnym beniaminkiem pierwszej ligi. 

"Akademicy" wywalczyli sportowy awans do wyższej klasy rozgrywkowej już przed rokiem. Wówczas nie udało się jednak zebrać odpowiedniego budżetu. Podopieczni Tomasza Błaszkiewicza po dwunastu miesiącach znowu okazali się najlepsi w drugiej lidze, ale tym razem dopięto wszystkie sprawy formalne.

Szczypiorniści AZS-u UJK Kielce w poniedziałek spotkali się na pierwszym treningu. Na zajęciach pojawiło się czterech nowych zawodników: Daniel Goliszewski, Piotr Gasin (obaj ostatnio KSSPR Końskie), Damian Falasa (KSZO Odlewnia Ostrowiec) i Aleksy Szyc (rezerwy PGE VIVE). Z wypożyczenia do Czuwaja Przemyśl wrócił Patryk Wacek.

– Przyda nam się trochę doświadczenia. Pierwsza liga to zdecydowanie wyższy poziom. Będzie widać różnicę, szczególnie w fizyczności zawodników. Ten rok przestoju w drugiej lidze przydał się, bo widać, że chłopcy pod tym względem prezentują się lepiej. Podczas okresu przygotowawczego  postaramy się jeszcze podciągnąć te parametry. Organizacyjnie też musimy zrobić krok do przodu, ale jesteśmy na to gotowi – mówi Tomasz Błaszkiewicz, trener kieleckiej drużyny.

AZS UJK Kielce rozpocznie sezon w sobotę, 21 września, od wyjazdowego starcia z KPR-em Legionowo. Kielczanie tydzień później w swojej hali zmierzą się z Azotami II Puławy.

ZOSTAW KOMENTARZ