Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Do siedmiu razy sztuka. Korona dokapitalizowana

wtorek, 04 sierpnia 2020 18:52 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Kilkukrotnie przerywane Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korony Kielce znalazło szczęśliwy finał. We wtorek spółka została dokapitalizowana kwotą 5,1 miliona złotych. 

Przypomnijmy: przed południem kieleccy radni zgodzili się na przejęcie przez miasto większościowego, 72-procentowego pakietu akcji od rodziny Hundsdorferów za symboliczną "złotówkę". Rajcy wyrazili również zgodę na dokapitalizowanie spółki kwotą 4 milionów 955 tysięcy złotych, co pozwoli na spłatę długów za poprzedni sezon. Te wszystkie kwestie zostaną zrealizowane w najbliższych dniach i pozwolą klubowi na uzyskanie licencji w pierwszej lidze.

Ostatnim punktem, który należało spełnić było dokapitalizowanie spółki kwotą 5,1 miliona złotych. Ta sprawa ciągnęła się przez długie miesiące. W operacji uczestniczyła jeszcze rodzina Hundsdorferów (reprezentował ich pełnomocnik), która przeznaczyła na ten cel 3,67 miliona złotych, natomiast miasto - 1,43 miliona złotych. Całość tych środków trafi na konto niemieckiej strony, co będzie stanowiło spłatę większości ich pożyczek.

Kolejne decyzje związane z Koroną Kielce będą zapadać w najbliższych dniach. W środę do południa klub musi wysłać zaktualizowaną prognozę finansową do Komisji Licencyjnej PZPN. 

Nowy numer!
35/2020 35/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO