Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Bartoszek ściągnie dwóch byłych podopiecznych z Bełchatowa?

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 17:30 / Autor: Damian Wysocki
fot. Stomil Olsztyn
Damian Wysocki

Korona Kielce potrzebuje sporych wzmocnień kadry przed nowym sezonem. W poniedziałkowym sparingu z Rakowem Częstochowa w Warce w szeregach „żółto-czerwonych” znalazło się trzech nowych zawodników. Nie wiadomo jednak, czy w najbliższych dniach zasilą tegorocznego spadkowicza z ekstraklasy.

Spotkanie w pierwszym składzie rozpoczęli środkowy obrońca Krzysztof Kiercz oraz środkowy pomocnik Mateusz Cetnarski. Obu nie trzeba przedstawiać. Pierwszy z nich to wychowanek kieleckiego klubu. W poprzednim sezonie grał w drugoligowej Stali Stalowa Wola. Zagrał w 24 meczach, w których strzelił gola i zaliczył asystę. Drużyna z Podkarpacia spadła jednak do niższej ligi.

32-letni Mateusz Cetnarski również nie jest postacią anonimową. W polskiej ekstraklasie rozegrał 236 meczów, reprezentując barwy m.in. GKS Bełchatów, Śląska Wrocław, czy Cracovii. Ostatnie kilka miesięcy spędził w łotewskim FK Tukums 2000, gdzie zaliczył 10 spotkań. W rundzie „jesiennej” poprzedniego sezonu grał w Stomilu Olsztyn.

Środkowy pomocnik zna się z trenerem Bartoszkiem z czasów gry w GKS Bełchatów. Podobnie jak 31-letni obecnie Kamil Poźniak. Napastnik najwięcej sezonów spędził właśnie w klubie z województwa łódzkiego. W ostatnich latach grał jednak w niższych ligach. Ostatni sezon spędził w niemieckim piątoligowym – Greifswalder FC. Zagrał w 15 meczach i strzelił 6 bramek.

Nowy numer!
35/2020 35/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO