Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Odmłodzone rezerwy Korony rozpoczynają nowy sezon

sobota, 01 sierpnia 2020 15:38 / Autor: Damian Wysocki
fot. Mateusz Kaleta
Damian Wysocki

Trzecioligowe rezerwy Korony Kielce rozpoczynają nowy sezon. W niedzielę, w inauguracyjnej kolejce podopieczni Sławomira Grzesika zagraja na wyjeździe ze Stalą Kraśnik.

Druga drużyna „żółto-czerwonych” w poprzednim, przedwcześnie zakończonym sezonie, otarła się o awans do drugiej ligi. Fotel lidera straciła w ostatniej w pełni rozegranej kolejce. Sławomir Grzesik miał do dyspozycji bardzo młody skład, teraz średnia wieku będzie jeszcze niższa.

–  Ze starej ekipy został tak naprawdę tylko Ernest Jopkiewicz, bo w ostatnich dniach do „jedynki” zostali przesunięci Radek Seweryś i Zvonimir Petrović. Musieliśmy uzupełnić kadrę o kolejnych zawodników z zespołu juniorów. Pewnie jeszcze będziemy trochę potrzebowali czasu, żeby zespół całkowicie się zgrał, ale na pewno od początku będziemy walczyć o punkty. Cele nie zmieniają się. Najważniejsza jest nauka, a przy tym, żeby jak najlepiej grać w piłkę i jednocześnie być jak najwyżej w tabeli – wyjaśnia Sławomir Grzesik.

– Na początek czeka nas niełatwa przeprawa. Stal to bardzo solidna drużyna, prezentują zorganizowany futbol, w składzie mają kilku doświadczonych zawodników. Jak na otwarcie sezonu, to na pewno łatwo o zwycięstwo nie będzie. Nie z każdym rywalem, ze względu na wiek, będziemy mogli powalczyć fizycznie, więc potrzebujemy odpowiedniego pomysłu – wyjaśnia trener rezerw Korony.

Niedzielny mecz w Kraśniku rozpocznie się o godz. 17.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO