Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
DECORTREND

SPORT

Korona rozpoczyna przygotowania

czwartek, 30 lipca 2020 08:21 / Autor: Damian Wysocki
fot. Korona Kielce
Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce rozpoczynają przygotowania do rozgrywek Fortuna I Ligi.  Na pierwszym treningu na stadionie przy ulicy Szczepaniaka (godz. 17) stawią się zawodnicy, których kontrakty obowiązują jeszcze w następnym sezonie.

Biorąc pod uwagę listę piłkarzy, którzy pod koniec poprzedniego  sezonu byli uprawnieni do gry w PKO Ekstraklasie, jest ich dwudziestu dwóch. W najbliższych dniach to grono najprawdopodobniej uszczupli się o kilka nazwisk.

Pierwsze dni przygotowań upłyną pod znakiem dużej niepewności co do przyszłości Korony, która niebawem ponownie może trafić w ręce miasta. Obecnie Ratusz czeka na odpowiedź od rodziny Hundsdorferów. Dopiero po wyjaśnieniu kwestii organizacyjnych, najprawdopodobniej już nowy zarząd klubu, będzie mógł zawierać kontrakty z zawodnikami. Również ze sztabem szkoleniowym. Umowa trenera Macieja Bartoszka wygasa 31 lipca.

– Dotychczasowej szatni praktycznie już nie ma. Wielu zawodników odeszło. Kilku, którzy mają kontrakty – nawet jeśli bardzo byśmy chcieli – nie jesteśmy w stanie utrzymać. Jeśli chodzi o młodych chłopców, to mogą być spokojni. Nowych graczy te kilka dni nie zbawi. Wkrótce spotkamy się, skonsolidujemy zespół i ruszymy w pierwszoligowy bój – mówi Maciej  Bartoszek.

Kielczanie mają w planach kilka sparingów. W najbliższy podziałek w Warce zmierzą się z Rakowem Częstochowa (godz. 17). Pozostałych rywali poznamy w następnych dniach. Nowy sezon Fortuna I Ligi ruszy w ostatni weekend sierpnia.

ZAWODNICY KORONY KIELCE Z WAŻNYMI KONTRAKTAMI (wzięliśmy pod uwagę graczy, którzy byli uprawnieni do gry w końcówce poprzedniego sezonu):

Bramkarze: Marek Kozioł, Luka Kukić, Jakub Osobiński, Adrian Sandach

Obrońcy: Mateusz Spychała, Grzegorz Szymusik, Dawid Więckowski, Themistoklis Tzimopoulos, Piotr Pierzchała, Radosław Seweryś, Bartosz Prętnik

Pomocnicy: Jacek Kiełb, Jakub Górski, Daniel Szelągowski, Wiktor Długosz, Milan Radin, Oskar Sewerzyński, D'San Theobalds, Dawid Lisowski

Napastnicy: Mateusz Sowiński, Michal Papadopulos

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO