Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Oficjalnie: Cebula wzmocnił Raków

czwartek, 30 lipca 2020 07:56 / Autor: Damian Wysocki
fot. Mateusz Kaleta
Damian Wysocki

Marcin Cebula został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa. Były pomocnik Korony Kielce podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2023 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Zwrot podatków

W wyścigu o podpis wychowanka Pogoni Staszów uczestniczyło kilka ekstraklasowych klubów na czele z mistrzem Polski – Legią Warszawa. Do końca w walce o jego zatrudnienie pozostawały również Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław. Marcin Cebula wybrał jednak ofertę Rakowa, który ostatni sezon zakończył na 10. miejscu.

– Marcina obserwowaliśmy od dłuższego czasu. W obecnym sezonie nadarzyła się okazja, by go sprowadzić do Rakowa, z czego skrupulatnie skorzystaliśmy. Widzimy w nim duży potencjał. Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie stworzyć Marcinowi takie warunki, które pozwolą mu na pełne wykorzystanie potencjału. Będzie to korzyść dla niego, jak i dla naszego zespołu – powiedział Paweł Tomczyk, kierownik scoutingu Rakowa, cytowany przez stronę internetową klubu z Częstochowy.

Marcin Cebula trafił do Korony w wieku trzynastu lat z Pogoni Staszów. Jego talent rozwijał się bardzo szybko. W ekstraklasie zadebiutował w 25. kolejce sezonu 2012/13 w domowym meczu przeciwko Polonii Warszawa (3.05.2013, 1:1). Do tej pory na najwyższym szczeblu uzbierał: 144 spotkania, 7 bramek i 9 asyst.

25-latek jest czwartym graczem „żółto-czerwonych”, który po zakończeniu rozgrywek zmienił klub. Wcześniej umowy w nowych miejscach podpisali: Jakub Żubrowski (Zagłębie Lubin), Michał Gardawski (Cracovia) i Adnan Kovacević (Ferencvarosi TC Budapeszt). 

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO