Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Cebula wybrał Raków. Przeszedł już testy medyczne

środa, 29 lipca 2020 07:12 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Marcin Cebula, który po dwunastu latach pożegnał się z Koroną Kielce, będzie kontynuował swoją karierę w Rakowie Częstochowa. Jak informuje „Przegląd Sportowy”, 25-letni pomocnik przeszedł już testy medyczne przed podpisaniem kontraktu.

W wyścigu o podpis wychowanka Pogoni Staszów uczestniczyło kilka ekstraklasowych klubów na czele z mistrzem Polski – Legią Warszawa. Do końca w walce o jego zatrudnienie pozostawały również Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław. Marcin Cebula wybrał jednak ofertę Rakowa, który ostatni sezon zakończył na 10. miejscu.

Pomocnik trafił do Korony w wieku czternastu lat z Pogoni Staszów. Jego talent rozwijał się bardzo szybko. W ekstraklasie zadebiutował w 25. kolejce sezonu 2012/13 w domowym meczu przeciwko Polonii Warszawa (3.05.2013, 1:1). Do tej pory na najwyższym szczeblu uzbierał: 143 spotkania, 7 bramek i 9 asyst.

Marcin Cebula trafi do Rakowa na zasadzie wolnego transferu, ponieważ jego kontrakt z Koroną wygasa z końcem lipca. 25-latek jest czwartym graczem „żółto-czerwonych”, który po zakończeniu rozgrywek zmienił klub. Wcześniej umowy w nowych miejscach podpisali: Jakub Żubrowski (Zagłębie Lubin), Michał Gardawski (Cracovia) i Adnan Kovacević (Ferencvarosi TC Budapeszt).

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO