Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Paprocki: Kilku zawodników jeszcze odejdzie z tej drużyny

środa, 29 lipca 2020 07:01 / Autor: Damian Wysocki
fot. Paweł Jańczyk
Damian Wysocki

Kształt budżetu Korony Kielce na przyszły sezon również był tematem dyskusji władz miasta, radnych oraz przedstawicieli klubu. Nową prognozę finansową przygotuje wiceprezes Marek Paprocki.

Koronaw

– Na pewno będzie to budżet oszczędnościowy i zrównoważony. Takie mamy możliwości. Rozmawialiśmy o tym z panią prezydent i radnymi. Nowy budżet nie może generować strat w przyszłych sezonach. Zarząd przygotuje taki plan finansowy. Zakładamy, że będą to wystarczające środki, aby stworzyć zespół, który poradzi sobie w rozgrywkach pierwszej ligi – informuje Marek Paprocki, który uczestniczył we wtorkowym, czterogodzinnym spotkaniu władz miasta.

Korona Kielce musi dostarczyć nową prognozę finansową do Komisji Licencyjnej PZPN do środy. Aby otrzymać licencję, wyjaśniona musi być również kwestia zakładanego od dawna dokapitalizowania spółki. Miasto ma skierować kontrofertę do rodziny Hundsdorferów dotyczącą przejęcia większościowego pakietu akcji klubu. Jeśli niemiecka strona przystanie na te warunki, to jeszcze w piątek dojdzie do Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, na której pod głosowanie zostanie poddana stosowna uchwała.

– Taka uchwała Rady Miasta znacząco pomogłaby nam również w procesie licencyjnym. Nawet jeśli będzie to tylko uchwała intencyjna, bo możliwe, że zakończy się to właśnie w taki sposób – przyznaje wiceprezes kieleckiego klubu.

W czwartek piłkarze Korony rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Latem kadra kieleckiego klubu przejdzie diametralne zmiany. Kilku zawodnikom wraz z końcem miesiąca wygasły umowy. Niektórzy, bardziej doświadczeni gracze maja ważne kontrakty, ale w sierpniu będą mogli wystąpić do PZPN o ich wcześniejsze rozwiązanie, ponieważ zaległości w ich wypłatach sięgną czterech miesięcy.

– Chcielibyśmy jak najszybciej uregulować zobowiązania w stosunku do zawodników. Większości piłkarzy kończą się umowy. Nie będziemy również w stanie dalej współpracować z niektórymi z tych, których kontrakty są dłuższe z uwagi na ich wysokość. Będziemy zmuszeni rozwiązać te umowy. Taką możliwość daje nam uchwała PZPN. Niestety, trzeba spodziewać się, że kilku zawodników z tej drużyny jeszcze odejdzie – wyjaśnia Marek Paprocki.

Według naszych informacji, kielecki klub będzie chciał rozwiązać kontrakty z co najmniej z czterema piłkarzami: chorwackim bramkarzem Luką Kukiciem, greckim obrońcą Themistoklisem Tzimopoulosem, serbskim pomocnikiem Milanem Radinem i czeskim napastnikiem Michalem Papadopulosem.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO