Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
DECORTREND

SPORT

Korona rozpocznie przygotowania w czwartek. Plan uwarunkowany od decyzji pozasportowych

wtorek, 28 lipca 2020 14:39 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Kielce rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w czwartek. Klub przedstawi dokładny plan dopiero w momencie, kiedy wyjaśnią się sprawy organizacyjne.

reporterm

Krótka przerwa między sezonami w Kielcach jest bardzo burzliwa. Dalsze funkcjonowanie drużyny w znanym kształcie stanęło pod dużym znakiem zapytania. Być może więcej wyjaśni się we wtorkowe popołudnie, kiedy kieleccy radni zapoznają się z ofertą przejęcia większościowego pakietu akcji klubu, którą miastu przedstawiła rodzina Hundsdorferów. WIĘCEJ NA TEN TEMAT PISALIŚMY TUTAJ.

Wciąż bez rozstrzygnięcia pozostaje kwestia dokapitalizowania spółki kwotą 5,1 milionów złotych. Jest to potrzebne, aby Korona zrealizowała zakładaną prognozę finansową na grę w pierwszej lidze, a tym samym pozytywnie przeszła proces licencyjny. Kielecki klub musi dostarczyć dokumenty w tej sprawie najpóźniej do środy, 5 sierpnia. Dzięki temu zarząd zyskałby również umocowanie do podejmowania decyzji personalnych na nowe rozgrywki.

Na razie klub ma związane ręce i nie może działać długoterminowo. Dla przykładu: umowy sztabu szkoleniowego na czele z trenerem Maciejem Bartoszkiem wygasają wraz z końcem miesiąca i na razie nie mogą być przedłużone. Podobnie wygląda sytuacja z kontraktowaniem nowych piłkarzy.

Według przygotowanego planu, pierwszy trening Korony ma odbyć się w czwartkowe popołudnie. Na pewno stawią się na nim zawodnicy, którzy mają dłuższe umowy z kieleckim klubem. Jest ich dwudziestu dwóch, zapewne zostaną uzupełnieni kolejnymi młodymi graczami.  Wciąż nie wiadomo, co z piłkarzami, których kontrakty wygasają wraz z końcem miesiąca. Niektórzy z nich: Jakub Żubrowski, Michał Gardawski i Adnan Kovacević znaleźli już zatrudnienie w nowym miejscu.

"Żółto-czerwoni" do nowego sezonu będą przygotowywać się na miejscu. W planach mają trzy albo cztery mecze testowe. Na razie wiemy, że ich potencjalnymi rywalami będą Raków Częstochowa, ŁKS i Stal Mielec (te kluby potwierdziły to na swoich stronach internetowych). To na razie zarys, bo o ostatecznym kształcie przygotowań Korony przesądzą kwestie pozasportowe.

ZAWODNICY KORONY KIELCE Z WAŻNYMI KONTRAKTAMI (wzięliśmy pod uwagę graczy, którzy byli uprawnieni do gry w końcówce poprzedniego sezonu):

Bramkarze: Marek Kozioł, Luka Kukić, Jakub Osobiński, Adrian Sandach

Obrońcy: Mateusz Spychała, Grzegorz Szymusik, Dawid Więckowski, Themistoklis Tzimopoulos, Piotr Pierzchała, Radosław Seweryś, Bartosz Prętnik

Pomocnicy: Jacek Kiełb, Jakub Górski, Daniel Szelągowski, Wiktor Długosz, Milan Radin, Oskar Sewerzyński, D'San Theobalds, Dawid Lisowski

Napastnicy: Mateusz Sowiński, Michal Papadopulos

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO