Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Żyro zmienił klub. Zagra w eliminacjach Ligi Europy

poniedziałek, 27 lipca 2020 14:27 / Autor: Damian Wysocki
fot. Piast Gliwice
Damian Wysocki

Michał Żyro, który w pierwszej rundzie zakończonego niedawno sezonu grał w Koronie Kielce, ma nowy klub. 27-letni napastnik dołączył do Piasta Gliwice, z którym niebawem wystąpi w eliminacjach Ligi Europy.

Wychowanek KS Piaseczno trafił do stolicy Świętokrzyskiego latem poprzedniego roku, aby odbudować formę, kiedy ta znalazła się na poważnym zakręcie po paśmie licznych kontuzji.

W pierwszej części sezonu nie zdołał zapisać się niczym pozytywnym, dlatego klub zimą odsunął go od pierwszej drużyny, a następnie wypożyczył do pierwszoligowej Stali Mielec, w której od początku odgrywał bardzo ważną rolę i dołożył swoją cegiełkę w wywalczeniu awansu do PKO Ekstraklasy. Zagrał w 14 meczach, w których zdobył sześć bramek i zaliczył trzy asysty.

Dzięki takiej postawie, jego zatrudnieniem zainteresowało się kilka ekstraklasowych klubów. 27-letni napastnik przyjął ofertę brązowego medalisty ostatniego sezonu z Gliwic.

– Piast to fantastyczny klub, który od dwóch lat regularnie odnosi sukcesy. Wszystko tutaj jest prowadzone z cierpliwością oraz na najwyższym poziomie. Myślę, że jest to dla mnie bardzo dobry kierunek i teraz, kiedy jestem coraz bliżej optymalnej formy po kontuzji, to kolejny krok do przodu – powiedział zawodnik, cytowany przez oficjalną stronę internetową Piasta.

Michał Żyro związał się z gliwickim klubem dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. W Piaście gra dwóch byłych ex-kielczan: Piotr Malarczyk i Bartosz Rymaniak.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO