Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
DECORTREND

SPORT

Serial z dokapitalizowaniem Korony znajdzie szczęśliwy finał?

czwartek, 02 lipca 2020 13:00 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

W czwartkowe przedpołudnie w kieleckim Ratuszu doszło do spotkania Bogdana Wenty, prezydenta miasta z Krzysztofem Zającem, prezesem Korony Kielce.

 Na zaproszenie prezydenta spotkaliśmy, żeby porozmawiać o aktualnej sytuacji oraz przyszłości naszego klubu. Przekazałem również stanowisko, której w tej sprawie, zajmują większościowi, niemieccy akcjonariusze – mówi prezes Krzysztof Zając, cytowany przez stronę internetową Korony.

– Spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze. W najbliższym czasie odbędzie się, przerwane przez pandemię koronawirusa, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, na którym zostanie zakończony proces dokapitalizowania spółki – uzupełnia sternik prezes kieleckiego klubu.

Jak informowaliśmy jako pierwsi, rodzina Hundsdorferów jeszcze w czwartek ma określić swoje stanowisko w specjalnym oświadczeniu. Niemieccy większościowi właściciele na dokapitalizowanie spółki mają przeznaczyć 3,6 mln złotych. Miasto, posiadające 28 procent udziałów, ma zabezpieczone na ten cel 1,6 mln zł. Taka operacja jest konieczna, aby pokryć powstałe zadłużenie. Bez tego istnieje duże zagrożenie, że spółka zostanie postawiona w stan likwidacji.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy odbędzie się najpóźniej za dwa tygodnie. 

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO