Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Kibice wrócą na stadiony jeszcze w tym sezonie? Premier: pracujemy nad tym

środa, 27 maja 2020 13:52 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

W najbliższy piątek, po blisko trzymiesięcznej przerwie, wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Na razie mecze będą odbywały się przy pustych trybunach, ale niebawem może się to zmienić. – Wkrótce możemy mieć dobre informacje dla kibiców – poinformował premier Mateusz Morawicki.

Kilka dni temu Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, skierował do premiera pismo, w którym przedstawił plan powrotu fanów na trybuny. Według założeń federacji,  w pierwszym etapie na trybuny nie wchodziłoby więcej niż 999 osób. Maksymalne zapełnienie każdego udostępnionego sektora wynosiłoby do 20 procent jego pojemności. Przy wszystkim zachowane zostałby środki ostrożności.

– Od wielu tygodni prowadzimy rozmowy dotyczące procedur dotyczących rozgrywek. Cieszę się, że one wracają. Kibice też są ich ważną częścią. Teraz pracujemy nad odpowiednim protokołem, który pozwoliłby na ich obecność. Na pewno nie pełną. Pamiętajmy, że podczas spotkań jedna zakażona osoba jest w stanie przetransmitować chorobę na wiele kolejnych. Z zachowaniem odpowiedniej gęstości, będziemy mieć dobre wiadomości dla kibiców. Pracujemy nad tym z PZPN – wyjaśnia premier Mateusz Morawiecki.

Rozgrywki PKO Ekstraklasy zostaną wznowione w najbliższy piątek. W pierwszym spotkaniu 27. kolejki Śląsk Wrocław podejmie Raków Częstochowa. Korona Kielce w niedzielę zagra na wyjeździe z Wisłą Płock.

Nowy numer!
27/2020 27/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ