Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Sezon na Węgrzech uznano za nieodbyty

czwartek, 09 kwietnia 2020 19:59 / Autor: Damian Wysocki
fot. Anna Benicewicz-Miazga
Damian Wysocki

Jedna z najciekawszych krajowych rywalizacji w piłce ręcznej nie zostanie rozstrzygnięta. Władze ligi węgierskiej zdecydowały, że tym roku nie zostanie przyznany tytuł, a zmagania zostały anulowane.

O pierwsze miejsce tradycyjnie rywalizowały Telekom Veszprem (grupowy rywal PGE VIVE w LM) oraz MOL-Pick Szeged. Odwieczni przeciwnicy zgromadzili po 38 punktów, jednak drużyna z Segedynu rozegrała 20 meczów – o jeden więcej od drużyny znad Balatonu.

– Zarząd musiał podjąć bolesne, na pewno dla wielu niesprawiedliwe, decyzje. Cały kraj i świat sportu są w trudnej sytuacji. W ostatnich tygodniach rozmawialiśmy i konsultowaliśmy nasze postanowienia z klubami – mówi Laszlo Nagy, były wybitny zawodnik Veszprem, który po zakończeniu kariery jest wiceprezesem Węgierskiego Związku Piłki Ręcznej.

Telekom Veszprem i MOL-Pick Szeged mogą spotkać się jeszcze w tym sezonie, o ile wznowione zostaną zmagania w Lidze Mistrzów. Obie drużyny mogą zagrać o awans do Final4. Stanie się tak jeśli Telekom wyeliminuje Orlen Wisłę Płock, a MOL-Pick ogra Vardar Skopje.

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ