Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Lijewski zastąpi Zormana?

czwartek, 09 kwietnia 2020 08:31 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Krzysztof Lijewski jest głównym faworytem do objęcia posady asystenta Tałanta Dujszebajewa. 37-letni prawy rozgrywający w pierwszym sezonie mógłby być grającym trenerem, co będzie szczególnie ważne w spotkaniach PGNiG Superligi.

PSONI300250

Przez ostatnie dwa lata drugim trenerem mistrza Polski był Uros Zorman. Słoweniec, który wcześniej przez siedem lat grał w "żółto-biało-niebieskich" barwach, zdecydował się na powrót do ojczyzny. Teraz prawą ręką Tałanta Dujszebajewa może zostać Krzysztof Lijewski, któremu 30 czerwca wygasa kontrakt. O takiej możliwości jako pierwszy informował portal kielce.wyborcza.pl.

Prawy rozgrywający może jednak dalej pojawiać się na boisku, szczególnie w polskiej lidze, gdzie od nowych rozgrywek w trakcie spotkania na parkiecie będzie musiało przebywać co najmniej dwóch Polaków. Od dłuższego czasu Krzysztof Lijewski nie kryje, że po zakończeniu kariery chce zostać trenerem.

– Jak sięgam pamięcią, w moim domu była tylko piłka ręczna. Bardzo wcześnie zacząłem grać, dużo wiem o tej dyscyplinie i bardzo lubię ten sport. Wydaje mi się, że jestem na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. Na pewno po zakończeniu kariery nie zostanę prawnikiem, dentystą czy lekarzem. Chciałbym zostać przy tym, co kocham. Mam nadzieję, że będzie dane mi być trenerem. Nie wiem, czy młodzików, młodziczek, juniorów, juniorek, seniorów czy seniorek, chciałbym po prostu spróbować swoich sił – mówił Krzysztof Lijewski w rozmowie ze stroną internetową kieleckiego klubu.

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ