Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Kiełb: Teraz możemy tylko gdybać

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 17:32 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce rozpoczęli trzeci tydzień indywidualnych treningów. Biorąc pod uwagę kolejne obostrzenia wprowadzane przez rząd, trudno oczekiwać, aby powrót do normalnych zajęć był możliwy w najbliższym czasie. – Najgorsza jest niepewność – przyznaje Jacek Kiełb, pomocnik "żółto-czerwonych".

Zmagania w PKO Ekstraklasie stanęły 13 marca. Na razie rozgrywki zostały wstrzymane do 26 kwietnia. W najbliższych dniach ten termin zapewne zostanie wydłużony. UEFA chce, aby ligi krajowe zostały dokończone, nawet gdyby miało do tego dojść w lipcu.

– Trenujemy indywidualnie. Wcześniej mogliśmy jeszcze wyjść pobiegać do lasu, teraz zostają nam tylko ćwiczenia siłowe i stabilizacyjne. Jakieś ostateczne decyzje pewnie przed nami. Na razie musimy utrzymywać formę w takim stopniu, jak to jest tylko możliwe – opisuje Jacek Kiełb.

– Na razie nie wiemy ile to wszystko potrwa, możemy tylko gdybać. Najważniejsze, aby wszyscy zachowywali środki bezpieczeństwa. W dużych miastach jest to problemem. Dzieci ciągnie, żeby gdzieś wyjść. Jest ciężko, ale trzeba jakoś inaczej zagospodarować czas – wyjaśnia pomocnik "żółto-czerwonych".

Rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały zawieszone po 26. kolejkach. Do rozegrania zostało jedenaście spotkań. 

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ