Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Będzie nowe nazewnictwo lig piłkarskich?

niedziela, 05 kwietnia 2020 14:54 / Autor: Damian Wysocki
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki

Bardzo możliwie, że od nowego sezonu będzie obowiązywało nowe nazewnictwo  lig piłkarskich w Polsce. Z propozycją wystąpił Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Obecnie mamy Ekstraklasę, 1. ligę, 2. ligę i pozostałe klasy. Zdaniem sternika piłkarskiej centrali takie rozwiązanie jest mylące.

"Od kilkunastu lat używamy nazewnictwa lig seniorskich, które jest mylące, gdyż nie odzwierciedla rzeczywistego szczebla danych rozgrywek. Aktualny, zaczerpnięty z wzorów angielskich, obowiązujący od lat podział na Ekstraklasę, 1. ligę, 2. ligę i pozostałe klasy został moim zdaniem wprowadzony, aby sztucznie zawyżyć prestiż rozgrywek i poziom sportowy uczestniczących w nim klubów", napisał Zbigniew Boniek w liście, który skierował do prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

Bardzo możliwe, że od nowego sezony będziemy mieć Ekstraklasę/1. ligę, 2. ligę, 3. ligę. Zmiany czekałyby też czwarty i piąty poziom rozgrywkowy, które zyskałyby kolejno miano ligi międzywojewódzkiej i wojewódzkiej. 

oraz pozostałe klasy. Zdaniem prezesa PZPN takie rozwiązanie będzie bardziej przejrzyste. Szefowie poszczególnych okręgów mają wysłać swoje stanowisko w tej sprawie do 8 kwietnia. PZPN dał sobie czas na wprowadzenie ewentualnych zmian do 30 czerwca.

EUsAHcxXYAY DGf

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ