Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej przekazał pieniądze na dwa szpitale

czwartek, 26 marca 2020 13:24 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Zarząd Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej przeznaczył po trzy tysiące złotych na rzecz Szpitala Zakaźnego w Starachowicach oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej WSZ w Kielcach. 

"Kwadrans otwarcia nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Na szczęście mecz piłki nożnej trwa minimum 90 minut" – czytamy w komunikacie związku, który w całości publikujemy poniżej. 

"Region świętokrzyski, cała Polska, Europa, niemal cała populacja ludzka toczy, od pewnego czasu trudny mecz. Z wyjątkowo trudnym przeciwnikiem. Rywal zaatakował nagle, z zaskoczenia. Szybko narzucił swoje warunki. Przyjął taktykę ciągłego presingu, jego akcje oskrzydlające, od pierwszej minuty pojedynku sprawiają nam wiele kłopotów. Co tu ukrywać, nie byliśmy przygotowani na zastosowaną przez przeciwnika taktykę, nie spodziewaliśmy się z jego strony aż takiej agresji… Nic więc dziwnego, że kwadrans otwarcia nie był najlepszy w naszym wykonaniu.

Na szczęście mecz piłki nożnej trwa minimum 90 minut. Kolejne minuty pokazują, że udało nam się wymknąć, oswobodzić z uścisku. Szybko złapaliśmy równowagę. W niektórych strefach boiska toczymy nie tylko wyrównany bój, ale przeprowadzamy coraz częściej akcje zaczepne, hamując powoli inwazję drużyny przeciwnej. Przed nami jeszcze kilka minut pierwszej połowy i całe 45 minut, drugiej. I, to jest nasza największa nadzieja, by w końcowym rozrachunku odnieść zwycięstwo! Tym bardziej, że spotkanie, w wielu przypadkach toczy się o najwyższą stawkę!

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, całe lokalne środowisko piłkarskie chce dołączyć do drużyny walczącej na wielu boiskach. Jako największe w regionie stowarzyszenie sportowe, chcemy wesprzeć wspólne działania. Mając na uwadze powyższe, deklarujemy wsparcie finansowe w wysokości 2x3000 zł dla dwóch sztabów medycznych naszego zespołu - Szpitala Zakaźnego w Starachowicach oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej WSZ w Kielcach.

Zachęcamy jednocześnie całą społeczność futbolową do niesienia pomocy poszczególnych placówkom medycznym województwa świętokrzyskiego.

Zarząd ŚZPN".

fot. Paweł Jańczyk 

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO