Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

[WIDEO] Tak strzelał Petteri Forsell w poprzednim sezonie

piątek, 14 lutego 2020 16:22 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Od piątku zawodnikiem Korony Kielce jest Petteri Forsell. Z tym transferem ożyła nadzieja, że ofensywa "żółto-czerwonych" zacznie prezentować się zdecydowanie lepiej.  O tym, że 29-latek potrafi zdobywać gole przekonaliśmy się w poprzednim sezonie, kiedy strzelił 13 bramek dla Miedzi Legnica.

Petteri Forsell na Dolny Śląsk trafił w 2016 roku. Ostatnie miesiące spędził jednak  na wypożyczeniu w HJK Helsinki. Ofensywny pomocnik "jesienią" (w Finlandii gra się systemem wiosna-jesień) zaliczył 13 meczów, w których strzelił trzy gole i zanotował sześć asyst.

Na początku stycznia rozwiązał swój kontrakt z Miedzią i rozpoczął poszukiwanie klubu, w którym mógłby zapracować na powołanie na najbliższe mistrzostwa Europy – pierwsze, historyczne dla Finlandii. Petteri Forsell ostatni mecz rozegrał trzy miesiące temu, ale do Kielc trafił w dobrej formie fizycznej. Ostatnio pracował z zespołem KuPS Kuopio. Na początku stycznia rozwiązał za porozumieniem stron swój obowiązujący do końca czerwca 2021 roku kontrakt z Miedzią. Kulisy rozstania w rozmowie z portalem "Weszło" przedstawił Andrzej Dadełło, właściciel legnickiego klubu.

– Marzeniem Petteriego jest Euro 2020. Mówi o tym już od ponad pół roku. Chce o niego walczyć na wyższym szczeblu niż I liga, ale choć rozegrał dobry sezon w Ekstraklasie, ma swoje minusy, krążą na jego temat różne opinie, przez co bardzo trudno byłoby doprowadzić do jego odejścia na komercyjnym rynku. Nie udało się to pół roku temu, dlatego został tylko wypożyczony do Helsinek i nie udało się teraz. Zrobiliśmy więc ukłon w jego stronę, żeby mógł zrealizować swoje marzenia. Taką mamy politykę: staramy się pilnować naszych interesów, ale jeśli tylko możemy, idziemy piłkarzom na rękę. Na pewno Forsell przydałby się teraz drużynie, rozumiemy jednak jego motywacje – wyjaśnia Andrzej Dadełło, który wypowiedział się również o formie zawodnika.

– Stawił się na treningach w bardzo dobrej formie, jeżeli chodzi o sylwetkę, nigdy nie wyglądał lepiej. Robi wszystko, żeby pojechać na EURO, dużo pracuje nad sobą, nie chce niczego zaniedbać. To najbardziej zdeterminowany Forsell w całej karierze – wyjaśnia właściciel Miedzi [cały artykuł można przeczytać TUTAJ].

Petteri Forsell w barwach Korony będzie mógł zadebiutować w najbliższą niedzielę, w wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok (godz. 12.30). Zawodnik będzie grał z numerem "70" na koszulce.

źródło: ekstraklasa.org, weszlo.com

Nowy numer!
14/2020 14/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ