Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Waży się przyszłość PGE VIVE. Kielecki klub prowadzi rozmowy z miastem

środa, 12 lutego 2020 10:56 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Najbliższe dni będą kluczowe dla przyszłości PGE VIVE. Wkrótce powinno wyjaśnić się na jakie dofinansowanie ze strony miasta będzie mógł liczyć klub. Rozmowy w tej sprawie trwają. We wtorek prezes Bertus Servaas spotkał się z kieleckimi radnymi.

– Do końca stycznia będę robił wszystko, by zebrać budżet na następny sezon i grać na wysokim poziomie. Jeśli tak się nie stanie, paru zawodników będzie musiało sobie znaleźć inne drużyny – mówił Bertus Servaas w połowie listopada w programie "Cały Ten Sport" na naszej antenie.

Przyszłość klubu dalej stoi pod znakiem zapytania, wiele zależy od wsparcia ze strony Ratusza. Oficjalnie kwota, której oczekuje klub, nie padła. Nieoficjalnie mówi się, że oscyluje ona w przedziale 3-5 milionów złotych. Pojawiają się głosy, że miasto w tym momencie jest w stanie zaoferować 1,5 miliona.

– Rozmowy były konstruktywne. Mam nadzieję, że kolejne zakończą się konkluzjami. Ustaliliśmy, że na razie publicznie nie będziemy mówić o żadnych kwotach. Jak to w życiu, ktoś czegoś oczekuje i trzeba spotkać się w połowie drogi. Teraz czekamy na decyzję prezydenta i późniejszą dyskusję. Czekamy niecierpliwie, bo czas ucieka. Prowadzimy negocjacje z zawodnikami i oni muszą wiedzieć, na czym stoją Jestem umówiony z nimi na czwartek, będę prosił o jeszcze trochę cieprliwości. Koniec lutego to na pewno deadline – wyjaśnia Bertus Servaas. 

– Ciągle prowadzimy negocjacje. Jeszcze we wtorek udamy się na oficjalne rozmowy w sprawie zakupu promocji miasta poprzez PGE VIVE. Pewnie wiele wyjaśni się po tym spotkaniu, ale nasze negocjacje będą trwały. Musimy ustalić jak na wszystko zapatrują się radni, bo na tym spotkaniu było ich tylko trzech. Mam nadzieję, że następne odbędzie się w szerszym gronie – tłumaczy Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc.

W tegorocznym budżecie miasta na promocję poprzez sport zapisanych zostało 5 milionów złotych. Połowa tej kwoty, w ramach istniejącej umowy, trafi do Korony Kielce. Pozostałe pieniądze zostaną rozdysponowane na inne kluby oraz wydarzenia. Zapewne temat PGE VIVE zostanie poruszony na czwartkowej  Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Miasta oraz przyszłotygodniowej Komisji Finansów. Być może stosowna uchwała zostanie poddana pod głosowanie radnych na najbliższej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w przyszły czwartek. 

Nowy numer!
14/2020 14/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ