Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»SPORT KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

"Grudniowy" nie zwalnia tempa

niedziela, 15 grudnia 2019 11:42

Trwa dwudziesta szósta edycja Turnieju Grudniowego. Zmagania piłkarskich trójek są doskonale znane w Kielcach, a w tym roku przeniosły się również do innych miast, a nawet poza granice kraju.

Trzynaście tysięcy złotych zebrano podczas III Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego im. Kamila Pastuszki, który w sobotę w hali sportowej w Bilczy zorganizowało stowarzyszenie Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają. Cała kwota zostanie przekazana dla drużyny koszykarzy na wózkach – KS Pactum Scyzory.

W niedzielę Korona Kielce rozegra ostatni mecz w 2019 roku przed własną publicznością. Podopieczni Mirosława Smyły w 19. kolejce PKO Ekstraklasy podejmą zajmującą trzecie miejsce w tabeli Cracovię. Dotychczasowe spotkania trwającej serii nie układają się po myśli "żółto-czerwonych".

Ponad 130 osób stanęło na starcie "Pallotyńskiej 10" – biegu charytatywnego, z którego cały dochód przekazany zostanie na leczenie walczącego z białaczką szpikową Adama Pawlikiewicza. – Nie daję się chorobie, a w tym wszystkim bardzo ważna jest psychika, takie akcje tylko pomagają ją budować – mówi były wieloletni prezes Stowarzyszenia Kibiców Korony Kielce. 

Po ostatniej porażce z Arką Gdynia sytuacja Korony Kielce w tabeli PKO Ekstraklasy skomplikowała się. "Żółto-czerwoni" znowu znaleźli się w strefie spadkowej, a opuścić ją będzie w tym roku bardzo trudno, bo w perspektywie mają mecze z drużynami z czołówki. W niedzielę na Suzuki Arenę przyjeżdża Cracovia.

Suzuki pomoże przy transferach Korony

piątek, 13 grudnia 2019 07:48

Nie ulega wątpliwości, że Korona Kielce zimą potrzebuje kilku wzmocnień, aby powodzeniem zakończyć misję, jaką jest utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Przy najbliższych transferach ma pomóc sponsor strategiczny "żółto-czerwonego" klubu – Suzuki Motor Poland. 

Strona 1 z 112