Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Zwiększą rolę konsultacji. Sejmik podjął uchwałę

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zwiększą rolę konsultacji. Sejmik podjął uchwałę

Kielce / 15 kwietnia 2019 / Tekst

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę dotyczącą przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami naszego regionu. – Chcemy, jako samorząd, rozmawiać, konsultować i za aprobatą lokalnej społeczności wdrażać dobre projekty – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Dokument przyjęty przez Sejmik ma zwiększyć uczestnictwo mieszkańców województwa w ważnych dla regionu sprawach oraz efektywność podejmowanych decyzji. Opiera się na legalności, prowadzeniu konsultacji w dobrej wierze, przy pełnej przejrzystości i dokumentowaniu całego procesu konsultacyjnego, który może rozpocząć zarówno Sejmik, jak i Zarząd Województwa.

Konsultacje zostały podzielone na te o charakterze ogólnowojewódzkim, czyli dotyczące spraw ważnych dla wszystkich mieszkańców, jak i lokalnym, związane z określonym obszarem, gminą lub powiatem. – Przewidujemy różne formy konsultacji od spotkań, konferencji poprzez drogę elektroniczną, aż po wnoszenie uwag bezpośrednio do Zarządu – tłumaczył marszałek Andrzej Bętkowski.

ZOSTAW KOMENTARZ