Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Żołnierze z Bukówki jadą do Libanu. Będą pomagać miejscowej ludności

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Żołnierze z Bukówki jadą do Libanu. Będą pomagać miejscowej ludności

Kielce / 06 listopada 2019 / Tekst
Żołnierze z Bukówki jadą do Libanu. Będą pomagać miejscowej ludności Fot. Mateusz Wolski

Siedmiu żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach już niedługo wyjeżdża na misję ONZ do Libanu. – To powrót polskiej armii do misji pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych po dziesięciu latach – mówi Radiu eM Kielce ppor. Ewa Kózka z CPdMZ w Kielcach.

Do tego bliskowschodniego kraju wyjedzie w sumie ponad 200 polskich żołnierzy, którzy będą realizować zadania w ramach irlandzko-polskiego batalionu w południowej części Libanu w tzw. „blue line”, czyli strefie przygranicznej, dzielącej pozycje izraelskie i libańskie. Do naszych żołnierzy dołączą również węgierscy, podlegający polskiemu dowództwu.

Żołnierze z jednostki na kieleckiej Bukówce zajmą się współpracą cywilno-wojskową oraz realizacją projektów pomocowych dla libańskiej społeczności. – Będą prowadzili spotkania z przedstawicielami lokalnych władz, policji, straży pożarnej oraz ludnością cywilną w taki sposób, aby uzyskać niezbędne informacje dla dowódcy kontyngentu oraz oszacować zakres pomocy dla mieszkańców – tłumaczy ppor. Ewa Kózka.

Same projekty pomocowe mają polegać na wsparciu lokalnej administracji i edukacji w zakresie doposażenia szkół i przedszkoli, budowy placów zabaw czy hal sportowych. Bardzo ważna ma być również pomoc medyczna dla lokalnej społeczności. – Żołnierze będą mogli wykorzystać swoje doświadczenie misyjne i wiedzę na temat tamtejszej kultury – dodaje ppor. Kózka.

I Zmiana PKW Liban została sformowana przez 12. Brygadę Zmechanizowaną w Szczecinie.

ZOSTAW KOMENTARZ