Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Żołnierze po raz kolejny obdarowali małych pacjentów

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Żołnierze po raz kolejny obdarowali małych pacjentów

Kielce / 22 listopada 2019 / Tekst

Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki odwiedzili małych pacjentów przebywających w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Wojskowi przynieśli ze sobą prezenty oraz mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii.

– To już nasza kolejna wizyta w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii i spotkanie z małymi pacjentami. Ta akcja przynosi dużo uśmiechu nie tylko dzieciakom, ale i nam, żołnierzom. Oczywiście nie była to nasza ostatnia wizyta, pojawiamy się tutaj cyklicznie i nadal będziemy to robić – powiedział kapitan Dawid Cedro z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, pomysłodawca akcji. – Przyjechaliśmy tutaj aby pokazać, że wojskojest nie tylko do obrony, ale że żołnierze to wrażliwi ludzie, którzy podejmują szereg innych inicjatyw. Chcieliśmy umilić czas małym pacjentom i jeśli możemy nieść pomoc, robimy to – dodała elew Olga Murgrabia.

Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, podkreślił, że jest to bardzo cenna inicjatywa. – Jest wojsko, są prezenty, to znaczy, że idą święta. Jeśli pacjenci się cieszą, to personel szpitala też jest zadowolony, dlatego dziękujemy serdecznie za te dary – podkreślił dyrektor.

Żołnierze, którzy szkolą się w ośrodku na kieleckiej Bukówce i kadra centrum regularnie obdarowują chore dzieci przebywające Szpitalu Wojewódzkim. Podobne akcje podejmują również m.in. Motorowi Terroryści ze Świętokrzyskiego oraz Fundacja "Pomóżmy Marzeniom".

ZOSTAW KOMENTARZ