Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Znicz 2018. Podsumowanie akcji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Znicz 2018. Podsumowanie akcji

Kielce / 05 listopada 2018 / Tekst

3 ofiary, 31 rannych i 68 nietrzeźwych kierowców – to smutne dane ze świętokrzyskich dróg zebrane w trakcie tegorocznej akcji „Znicz”, podczas której bezpieczeństwa pilnowało 920 świętokrzyskich policjantów ruchu drogowego oraz blisko 2200 funkcjonariuszy z innych pionów.

Tegoroczna akcja trwała od 31 października. Uczestnicy ruchu drogowego mogli spodziewać się wzmożonej kontroli i większej ilości radiowozów. – Nasza praca polegała na tym, aby udrażniać drogi, dbać o bezpieczeństwo rowerzystów, pieszych i kierowców oraz o to, żeby każdy bezpiecznie dojechał do celu. Funkcjonariusze starali się również zapobiegać innym zagrożeniom m.in. ze strony kieszonkowców. Trzeba pochwalić osoby odwiedzające nekropolie, że wzięły sobie apele policjantów dotyczące zabezpieczenia auta, dokumentów, telefonów i pieniędzy do serca – tłumaczył aspirant Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Coroczne przedsięwzięcie policji zakończono 4 listopada. W tym czasie na świętokrzyskich drogach w 17 wypadkach zginęły 3 osoby, 31 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali także 68 nietrzeźwych kierowców. – Niestety, liczba nietrzeźwych kierujących utrzymuje się na tym samym pułapie. To zdecydowanie za dużo. Należy jednak zauważyć, że piesi wzięli sobie do serca nasze apele i więcej z nich nosiło odblaski. Kierowcy powinni pamiętać o zachowaniu odpowiedniej prędkości. Z powodu jej przekroczenia aż 31 osób straciło prawo jazdy – mówił aspirant Mariusz Bednarski. - Głównymi grzechami kierujących są przekroczenie prędkości, niezachowanie dostatecznej ostrożności i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze – dodaje.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna