Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Zmiany w zasadach parkowania na ternie WSzZ

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zmiany w zasadach parkowania na ternie WSzZ

19 lutego 2019 / Tekst

Od 1 marca na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wejdą w życie nowe zasady parkowania samochodów. Pierwsze pół godziny, tak jak dotychczas będzie bezpłatne. Każda kolejna godzina postoju będzie kosztowała 8 złotych.

Do tej pory na terenie kompleksu szpitala panował chaos, samochody stały w miejscach gdzie było to niedozwolone utrudniając przejazd karetkom. -Auta stały na chodnikach i drogach przeciwpożarowych. Kilka miesięcy temu straż pożarna miała ogromny problem aby dojechać do budynku Centrum Pediatrii, ten alarm okazał się fałszywy, jednak nie możemy powtórnie dopuścić do takiej sytuacji - informuje Anna Mazur-Kałuża.

Przez pierwsze pół godziny będzie można zaparkować auto bezpłatnie - to czas nas odwiezienie lub odbiór pacjenta. Natomiast każda kolejna godzina postoju będzie kosztowała 8 złotych. Przeorganizowanie zasad parkowania ma zmusić kierowców do korzystania z parkingu wielopoziomowego, tam za godzinę parkingu zapłacimy 2 złote.

-Również od marca zdecydowanie mniejsza liczba pracowników lecznicy będzie posiadała karty uprawniające do  płatnego postoju na terenie kompleksu szpitalnego. Zachęcamy wszystkich do korzystania z parkingu wielopoziomowego oraz położonego w jego sąsiedztwie parkingu miejskiego - uzupełnia rzecznik lecznicy.

Od 1 marca przy wjazdach do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego uruchomione zostaną szlabany oraz automatyczny system poboru opłat.

ZOSTAW KOMENTARZ