Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Zmiany w Urzędzie Marszałkowskim. Konkurs na rzecznika i nowi dyrektorzy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zmiany w Urzędzie Marszałkowskim. Konkurs na rzecznika i nowi dyrektorzy

Kielce / 10 lipca 2019 / Tekst
Zmiany w Urzędzie Marszałkowskim. Konkurs na rzecznika i nowi dyrektorzy Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Iwona Sinkiewicz-Potaczała nie jest już rzecznikiem prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na tę funkcję. Końca dobiega również obsada stanowisk dyrektorskich po zmianie schematu organizacyjnego.

– We wtorek z pani Iwony Sinkiewicz-Potaczały został zdjęty obowiązek pełnienia funkcji rzecznika prasowego. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko – informuje Marcin Piętak, dyrektor gabinetu marszałka i od wczoraj p.o. rzecznika prasowego. W pierwszej kolejności konkurs będzie przeprowadzony wśród pracowników urzędu.

Trwa również konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Nabór ofert zakończy się 19 lipca. We wrześniu z tym stanowiskiem pożegna się dotychczasowy szef jednostki od 1999 roku, czyli Czesław Dawid, który odchodzi na emeryturę. Nowy zasiądzie na fotelu dyrektorskim 28 września.

W ostatnim czasie rozstrzygnięto dwa konkursy na stanowiska dyrektorów w Urzędzie Marszałkowskim. Pierwszy, w Departamencie Edukacji, Sportu i Turystyki, wygrał Maciej Długosz, który rozpocznie pracę już 23 lipca. Dlugosz jest nauczycielem dyplomowanym, ekspertem komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych ds. awansu zawodowego nauczycieli, egzaminatorem maturalnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w zakresie j. angielskiego i zastępcą dyrektora w jednym z wydziałów Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. Ma uprawnienia w zakresie kwalifikowanej turystyki pieszej oraz organizatora turystyki

Od 8 lipca nowym dyrektorem Departamentu Kontroli i Audytu jest Małgorzata Łakomiec, pedagog i absolwentka studiów podyplomowych m. in. w zakresie samorządu i administracji, gospodarki i wyceny nieruchomości oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończyła kursy z zakresu kontroli zarządczej i wdrażania modelu samooceny jednostek administracji samorządowej.

ZOSTAW KOMENTARZ