Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Zmiany w połączeniach kolejowych. Pojedziemy szybciej do Starachowic, więcej pociągów do Warszawy

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zmiany w połączeniach kolejowych. Pojedziemy szybciej do Starachowic, więcej pociągów do Warszawy

Kielce / 23 sierpnia 2019 / Tekst

Więcej połączeń do Warszawy, dodatkowy pociąg do Włoszczowy i krótszy czas przejazdu do Starachowic – takie zmiany czekają w najbliższym czasie kieleckich pasażerów.

Tradycyjnie, wraz z zakończeniem wakacji, przewoźnicy kolejowi wprowadzają zmiany zarówno w rozkładach jazdy, jak i połączeniach. Od 1 września PKP Intercity zaplanowało większą liczbę połączeń. Od początku roku szkolnego z Kielc do Warszawy jeździć będzie aż siedem, a nie jak do tej pory cztery pociągi.

Zmiany czekają również na pasażerów pociągów PolRegio. – Od września wraca połączenie z Włoszczowy do Kielc. Bardzo istotne jest również skrócenie czasu przejazdu pomiędzy Kielcami a Starachowicami. Będziemy jechać krócej od 17 do 20 minut co jest już zauważalne dla podróżnych – informuje Robert Zaborski, dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Przewozów Regionalnych. Nie będzie również zastępczej komunikacji autobusowej od Skarżyska-Kamiennej do Ostrowca Świętokrzyskiego, która została wprowadzona ze względu na remont linii.

Nadal istnieć będzie połączenie z Kielc do Wrocławia, dzięki któremu możemy dojechać do stolicy Dolnego Śląska w cztery godziny.

PrzewozyWroclaw

PrzewozyWroclaw2

– Pojedziemy tym pociągiem w piątki i niedziele. Do końca września kursować będą w dalszym ciągu sobotnie i niedzielne linie z Kielc do Sandomierza. Z końcem sierpnia przestają kursować pociągi z Kielc do Buska-Zdroju.

Nowością jest również możliwość płatności w pociągach PolRegio kartą.

ZOSTAW KOMENTARZ