Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Zlot Pasjonatów Fotografii

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zlot Pasjonatów Fotografii

Podzamcze Chęcińskie / 09 sierpnia 2018 / Tekst

Warsztaty fotografii ślubnej, portretowej, kulinarnej, Chęciny nocą, zlot pojazdów zabytkowych w skansenie w Tokarni, pokaz ciekłego azotu, szkolenie ze specjalistami oraz bezpłatny przegląd sprzętu fotograficznego. Takie atrakcje czekają na uczestników Zlotu Pasjonatów Fotografii "Na królewskim szlaku - Chęciny 2018", który odbędzie się od 18 do 19 sierpnia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.

 

To już trzecia edycja Zlotu Pasjonatów Fotografii. Podobne imprezy odbyły się w Sandomierzu i w Muzeum Wsi Radomskiej.

- Warsztaty, które organizujemy, mają na celu propagowanie pasji fotografii, nie tylko wśród młodzieży, ale również i dorosłych. Na spotkaniach, które będą się odbywać podczas zlotu, eksperci ze znanej firmy produkującej aparaty oraz znanego w kraju serwisu będą wyjaśniać uczestnikom różne zagadnienia. Będzie można dowiedzieć się m.in. co to jest migawka, czym się różnią migawki elektroniczne od mechanicznych, jakie są ich wady i zalety, będą wyjaśniane też zagadnienia live composite i protaper - mówi Monika Stępnień, właściciel portalu Cudzechwalicie, który jest głównym organizatorem Zlotu.

Poza częścią teoretyczną podczas zlotu będą odbywały się zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy będą mogli pod okiem fachowców wykonywać profesjonalne fotografie. Zdjęcia będą robione m.in. nocą na zamku w Chęcinach, w Dworze Starostów Chęcińskich, a także podczas Zlotu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych, który będzie się odbywał 19 sierpnia w Parku Etnograficznym w Tokarni.

- Ważnym elementem tych warsztatów będzie to, że uczestnicy wezmą udział w ciekawym pokazie zjawisk fizycznych ze sztucznym azotem, który będzie się odbywał w Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Oprócz tego będzie można dokonać bezpłatnie przeglądu sprzętu fotograficznego, poprawnie skonfigurować ustawienia aparatu i skonsultować te ustawienia do potrzeb danego rodzaju fotografii - dodaje Monika Stępień.

Istnieją trzy możliwości uczestnictwa w Zlocie. Pierwszego dnia, tj. 18 sierpnia w godzinach od 12 do 18 warsztaty będą bezpłatne. Osoby, które chcą wziąć udział w imprezie 19 sierpnia, będą musiały zapłacić wpisowe w wysokości 200 lub 300 złotych w zależności od rodzaju akredytacji. W warsztatach może wziąć udział każdy, kto pasjonuje się fotografią i chce zgłębiać tajniki fotografii. Instruktorami na warsztatach fotografii kulinarnej dla akredytowanych uczestników będą redaktorzy największego polskiego czasopisma fotograficznego Digital FOTO VIDEO Marcin Bójko oraz Piotr Wróblewski. Każdy uczestnik zlotu lub warsztatów otrzyma akredytację uprawniającą do bezpłatnego wstępu do Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz innych wybranych atrakcji w trakcie imprezy.

Na zlot należy zabrać aparat fotograficzny oraz w zależności od indywidualnych potrzeb inny sprzęt okołofotograficzny, taki jak statyw czy blenda.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu należy zgłaszać za pomocą formularza znajdującego się na stronie organizatora lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba uczestników jest ograniczona, a o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy program Zlotu Pasjonatów Fotografii "Na królewskim szlaku – Chęciny 2018" dostępny jest na stronie internetowej cudzechwalicie.jimdo.com oraz w wydarzeniu na Facebooku. Organizatorami imprezy są Portal polonijny Cudzechwalicie, Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Gmina Chęciny.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna