Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Zerwane dachy, połamane drzewa i brak prądu. W nocy nad regionem przeszła silna wichura

poniedziałek, 24 lutego 2020 08:57 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Zerwane i uszkodzone dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, połamane drzewa oraz ponad sześć tysięcy odbiorców bez prądu - to bilans silnej wichury, która przeszła nad regionem świętokrzyskim w nocy z niedzieli na poniedziałek. Najwięcej strat jest w powiatach m.in. buskim, koneckim, skarżyskim, staszowskim i sandomierskim.

Z informacji przekazanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach wynika, że silna wiatr zerwał dwa dachy na budynkach mieszkalnych w powiecie buskim, jeden w kazimierskim i dwa w koneckim. W tym ostatnim został zerwany też dach z budynku gospodarczego. Oprócz tego na terenie województwa zostało uszkodzonych czternaście dachów na budynkach mieszkalnych i dziewięć na gospodarczych. Wichura zerwała też część elewacji z bloku przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach.

W ciągu nocy strażacy interweniowali 75 razy, a wezwania dotyczyły głównie połamanych drzew. Z powodu silnego wiatru bez prądu jest ponad 6400 gospodarstw domowych. Najwięcej w powiatach koneckim, skarżyskim, staszowskim i sandomierskim.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO