Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci ze wschodu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci ze wschodu

Świętokrzyskie / 09 października 2017 / Tekst

„Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie”, czyli kolejna akcja pomocy skierowana do rodaków mieszkających na terenie Ukrainy i Mołdawii. Tym razem zbierane są przybory szkolne dla dzieci. Pomóc może każdy z nas. Długopisy, kredki czy zeszyty możemy zostawić w biurze obsługi interesantów Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego, antykwariacie im. Andrzeja Metzgera przy ulicy Sienkiewicza, antykwariacie przy ul. Wojska Polskiego oraz w księgarni „Światowid” przy ul. Starodomaszowskiej.

Dary z Polski, a konkretniej z województwa świętokrzyskiego, trafią do Winnicy na Ukrainie i do Ambasady RP w Kiszyniowie w Mołdawii. - Ambasada współpracuje z wieloma stowarzyszeniami i one będą odpowiedzialne za przekazanie przyborów szkolnych. Tamtejszych ludzi nie zawsze stać na zakup wyprawki szkolnej. Z drugiej strony, dary z Polski są chętnie przyjmowane. Byliśmy w Mołdawii parę razy i widzieliśmy to sentymentalne podejście - mówi Robert Biernacki z Fundacji Poland Business Run, która zaangażowana jest w organizację zbiórki.

Zbiórka artykułów szkolnych będzie prowadzona do końca października. W akcji biorą udział także uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych im. Szermentowskiego, VI LO im. Słowackiego w Kielcach i SP im. Wacińskiego w Bodzentynie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna