Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Zbigniew Ziobro o drogach w regionie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zbigniew Ziobro o drogach w regionie

11 lutego 2019 / Tekst

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na poniedziałkowej konferencji zapowiedział rozpoczęcie budowy dróg ekspresowych S73 i S74 oraz zakończenie przed czasem realizacji ostatniego fragmentu trasy S7 w Świętokrzyskim.

-Dzisiejsza wizyta w Kielcach jest związana z podsumowaniem inwestycji w obszarze infrastruktury. Zostałem również wzbogacony w dodatkową wiedzę za sprawą naszych radnych, marszałka i zarządu województwa - powiedział Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. -Korzystając z faktu, że jestem posłem ziemi świętokrzyskiej zapraszałem osoby kompetentne w obszarze władzy wykonawczej, do Ministerstwa Sprawiedliwości by rozmawiać z przedstawicielami Solidarnej Polski, na temat poszczególnych inwestycji i to przyniosło wymierne rezultaty. Chcemy kontynuować te zadania -uzupełnił minister.

Senator Jacek Włosowicz przypomniał, że  w kampanii w 2015 roku, jak i 2018 roku przedstawiciele Solidarnej Polski zaznaczali, że szczególną uwagę będą przykładali do infrastruktury. -Infrastruktura na terenie naszego województwa wciąż nie jest tak rozwinięta jak w innych częściach Polski. Bardzo jest mi bliska droga S73, korzystam z niej codziennie oraz droga S74 to połączenie do Piotrkowa Trybunalskiego. Mam nadzieję, że po wielu perypetiach administracyjno-prawnych rozbudowa nabierze impetu. Najbliższe miesiące przyniosą zmiany.

Politycy zapewnili  również, że ostatni odcinek trasy S7, od Skarżyska-Kamiennej do granicy z Mazowszem zostanie oddany w maju 2020 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ