STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Zbadają za darmo. Trwają zapisy!
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zbadają za darmo. Trwają zapisy!

Włoszczowa/Daleszyce / 20 marca 2017 / Tekst
Zbadają za darmo. Trwają zapisy! fot. fb.com/fundacjaslonecznaprzyszlosc

Kolejne darmowe badania przesiewowe dla najmłodszych. Ambulans Fundacji „Słoneczna przyszłość” 23 i 24 marca zaparkuje we Włoszczowie, a 29 i 30 marca w Daleszycach. W pojeździe radiolodzy wykonają specjalistyczne badania, których celem jest wczesne wykrycie lub wykluczenie jakichkolwiek zmian nowotworowych.

Badania kierowane są do dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, które mieszkają w gminach Włoszczowa lub Daleszyce. Diagnostyka jest bezbolesna i nieinwazyjna oraz obejmuje trzy obszary ciała: szyję, jamę brzuszną i okolice narządów płciowych.

- Akcja we wszystkich miejscowościach, które odwiedzamy cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest profilaktyka, szczególnie ta onkologiczna - mówi Katarzyna Pochwat, koordynator ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam”.

Zapisy na darmowe badania we Włoszczowie prowadzone są w poniedziałek 20 marca pod numerami telefonów (41) 388 14 75 lub (41) 388 14 56. Natomiast zapisy na badania w Daleszycach odbędą się w środę 22 marca w Urzędzie Miasta i Gminy w Daleszycach lub pod numerem telefonu (41) 317 16 24 wew. 121.

Akcji patronują wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i marszałek Adam Jarubas. Fundacja „Słoneczna Przyszłość” może badać dzieci dzięki współpracy z Grupą PSB i WJAP Energetyką. Firmy pomogły zdobyć ambulans i nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. W kwietniu wóz ze specjalistycznym wyposażeniem wyruszy poza region.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)