online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Zbadają za darmo. Trwają zapisy!
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zbadają za darmo. Trwają zapisy!

Włoszczowa/Daleszyce / 20 marca 2017 / Tekst
Zbadają za darmo. Trwają zapisy! fot. fb.com/fundacjaslonecznaprzyszlosc

Kolejne darmowe badania przesiewowe dla najmłodszych. Ambulans Fundacji „Słoneczna przyszłość” 23 i 24 marca zaparkuje we Włoszczowie, a 29 i 30 marca w Daleszycach. W pojeździe radiolodzy wykonają specjalistyczne badania, których celem jest wczesne wykrycie lub wykluczenie jakichkolwiek zmian nowotworowych.

Badania kierowane są do dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, które mieszkają w gminach Włoszczowa lub Daleszyce. Diagnostyka jest bezbolesna i nieinwazyjna oraz obejmuje trzy obszary ciała: szyję, jamę brzuszną i okolice narządów płciowych.

- Akcja we wszystkich miejscowościach, które odwiedzamy cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest profilaktyka, szczególnie ta onkologiczna - mówi Katarzyna Pochwat, koordynator ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam”.

Zapisy na darmowe badania we Włoszczowie prowadzone są w poniedziałek 20 marca pod numerami telefonów (41) 388 14 75 lub (41) 388 14 56. Natomiast zapisy na badania w Daleszycach odbędą się w środę 22 marca w Urzędzie Miasta i Gminy w Daleszycach lub pod numerem telefonu (41) 317 16 24 wew. 121.

Akcji patronują wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i marszałek Adam Jarubas. Fundacja „Słoneczna Przyszłość” może badać dzieci dzięki współpracy z Grupą PSB i WJAP Energetyką. Firmy pomogły zdobyć ambulans i nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. W kwietniu wóz ze specjalistycznym wyposażeniem wyruszy poza region.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna